konkurs link

newsletter

  • 8.4.2020, Imieniny obchodzą: Julia, Dionizy, January
 
 

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży fot. SITK

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży to tradycyjna już propozycja Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa dla najmłodszych. Dotychczas odbyło się pięć edycji spotkań, wszystkie bardzo pozytywnie ocenione nie tylko przez uczestników, ale także Sanepid i Kuratorium Oświaty. Obóz dedykowany jest lubiącym aktywny wypoczynek, nowe wyzwania i dobrą, zespołową zabawę.

Z informacji Organizatorów:

 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7–16 lat do przeżycia z nami przygody nad przepięknym jeziorem Ocypel Wielki w sercu Borów Tucholskich. Miejsce organizacji obozu w 2013 roku nie jest przypadkowe. Jest tu wszystko, czego potrzebujemy: czyste jezioro, las i świeże powietrze. Ośrodek Wypoczynkowy METRIX jest doskonale przystosowany do organizacji młodzieżowego wypoczynku. Jest tu wydzielone kąpielisko, miejsce na ognisko i przystań ze sprzętem pływającym oraz sala świetlicowa.


Termin obozu:
15–25 sierpnia 2013 r. - zakwaterowanie w pawilonie hotelowym w pokojach 4-6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz w domkach typu Wieżyca (najstarsza grupa wiekowa).

 

Co jemy
Zapewniamy cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz napoje w ciągu dnia. Wyżywienie realizuje ośrodkowa stołówka, która ma duże doświadczenie w doborze urozmaiconego, dziecięcego menu.


Program VI WSKM
Podstawowym celem WSKM jest stworzenie bogatego programu zajęć, aby zabrakło czasu na nudę. Osiągamy to poprzez organizowanie kilku tematycznych atrakcji w ciągu każdego dnia. Drugim (ukrytym) celem organizatorów jest nauka, dzięki czemu nasze obozy to nie tylko aktywny wypoczynek, ale również bardzo silny bodziec do rozwoju intelektualnego. Uczestnicy stają się tu bardziej samodzielni, zaradni, zdyscyplinowani i koleżeńscy. Rozwijają umiejętność pracy w zespole, chęć doskonalenia się i wrażliwość na piękno przyrody. Uczą się odpowiedzialności za innych, wracają sprawniejsi fizycznie.

 

oboz


W ramach bloków programowych organizowane są zajęcia pod okiem instruktora, z zakresu: kajakarstwa, ratownictwa wodnego, łucznictwa, strzelectwa, pierwszej pomocy, orientacji w terenie.

 

W programie także: team building, paintball, Wieczór Pląsów, Dzień Bajki i Fantazji (koniecznie trzeba przywieźć ze sobą strój wybranej postaci), pływanie i zabawy na kąpielisku pod okiem ratownika, wyprawy rowerowe, ogniska z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków, spływ kajakowy.


Cena:  1390 zł


Cena obejmuje: zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę wychowawców, realizację programu z udziałem instruktorów i ratownika, sprzęt pływający i asekuracyjny, ubezpieczenie, zestaw zdjęć obozowych na płycie CD, upominki, dyplomy.

 

Informacje dodatkowe

  • impreza jest zgłaszana do Kuratorium Oświaty;
  • uczestnicy przyjeżdżają i wyjeżdżają z ośrodka na własny koszt (w przypadku większej ilości zgłoszeń z jednego miasta Stowarzyszenie może podjąć się koordynacji transportu dzieci),
  • pierwszym posiłkiem jest kolacja w dniu przyjazdu, ostatnim – śniadanie w dniu wyjazdu.

 

Warunki uczestnictwa w obozie

Rozkład dnia

Co ze sobą zabrać


Wszelkie formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej: www.sitk.pl

Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Startuje XV edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Do 10 października potrwają zapisy do XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W nadchodzącej edycji największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie zyska nową kategorię wiekową: U-8. Mecze finałowe rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zwycięzcy wyjadą na mecz Reprezentacji Polski.

Z wiatrem w żaglach przez życie – projekt fundacji Ekologia i Żagle

Stowarzyszenie "Ekologia i Żagle" z Krakowa rozpoczyna realizację projektu pod nazwą "Z wiatrem w żaglach przez życie - Aktywna turystyka nad Bagrami dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich".

Kross The Record. Marcin Korzonek i największe rowerowe wyzwanie

Marcin Korzonek planuje wjechać rowerem na ponad 6000 metrów n. p. m. W styczniu rozpoczyna samotną wyprawę Kross The Record na terenie Chile, aby pobić rekord wysokości, jaką kiedykolwiek osiągnął rowerzysta bez żadnego wsparcia z zewnątrz.

Bez kasku nie jadę! - Inauguracja akcji społecznej naszego portalu

Portal SportowaRodzina.pl wraz z Partnerami rozpoczynają Akcję społeczną promującą bezpieczne uprawianie sportu przez dzieci.

Sportowe sukcesy Sportowej Rodziny

Czerwcowy weekend (15-16.06.2013) obfitował w Warszawie w wydarzenia sportowe. Pogoda tym razem sprzyjała, więc w wielu miejscach miasta starsi i młodsi rywalizowali w różnych dyscyplinach. Członkowie Międzyszkolne Klubu Sportowego Korona Wilanów, wspieranego przez portal SportowaRodzina.pl debiutowali w Torowych Mistrzostwach Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach (gratulujemy debiutu!), a dzieci reprezentujące portal wystartowały w zawodach kolarskich - z dużymi sukcesami.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.