konkurs link

newsletter

  • 25.7.2021, Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna
 
 

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży fot. SITK

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży to tradycyjna już propozycja Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa dla najmłodszych. Dotychczas odbyło się pięć edycji spotkań, wszystkie bardzo pozytywnie ocenione nie tylko przez uczestników, ale także Sanepid i Kuratorium Oświaty. Obóz dedykowany jest lubiącym aktywny wypoczynek, nowe wyzwania i dobrą, zespołową zabawę.

Z informacji Organizatorów:

 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7–16 lat do przeżycia z nami przygody nad przepięknym jeziorem Ocypel Wielki w sercu Borów Tucholskich. Miejsce organizacji obozu w 2013 roku nie jest przypadkowe. Jest tu wszystko, czego potrzebujemy: czyste jezioro, las i świeże powietrze. Ośrodek Wypoczynkowy METRIX jest doskonale przystosowany do organizacji młodzieżowego wypoczynku. Jest tu wydzielone kąpielisko, miejsce na ognisko i przystań ze sprzętem pływającym oraz sala świetlicowa.


Termin obozu:
15–25 sierpnia 2013 r. - zakwaterowanie w pawilonie hotelowym w pokojach 4-6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz w domkach typu Wieżyca (najstarsza grupa wiekowa).

 

Co jemy
Zapewniamy cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz napoje w ciągu dnia. Wyżywienie realizuje ośrodkowa stołówka, która ma duże doświadczenie w doborze urozmaiconego, dziecięcego menu.


Program VI WSKM
Podstawowym celem WSKM jest stworzenie bogatego programu zajęć, aby zabrakło czasu na nudę. Osiągamy to poprzez organizowanie kilku tematycznych atrakcji w ciągu każdego dnia. Drugim (ukrytym) celem organizatorów jest nauka, dzięki czemu nasze obozy to nie tylko aktywny wypoczynek, ale również bardzo silny bodziec do rozwoju intelektualnego. Uczestnicy stają się tu bardziej samodzielni, zaradni, zdyscyplinowani i koleżeńscy. Rozwijają umiejętność pracy w zespole, chęć doskonalenia się i wrażliwość na piękno przyrody. Uczą się odpowiedzialności za innych, wracają sprawniejsi fizycznie.

 

oboz


W ramach bloków programowych organizowane są zajęcia pod okiem instruktora, z zakresu: kajakarstwa, ratownictwa wodnego, łucznictwa, strzelectwa, pierwszej pomocy, orientacji w terenie.

 

W programie także: team building, paintball, Wieczór Pląsów, Dzień Bajki i Fantazji (koniecznie trzeba przywieźć ze sobą strój wybranej postaci), pływanie i zabawy na kąpielisku pod okiem ratownika, wyprawy rowerowe, ogniska z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków, spływ kajakowy.


Cena:  1390 zł


Cena obejmuje: zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę wychowawców, realizację programu z udziałem instruktorów i ratownika, sprzęt pływający i asekuracyjny, ubezpieczenie, zestaw zdjęć obozowych na płycie CD, upominki, dyplomy.

 

Informacje dodatkowe

  • impreza jest zgłaszana do Kuratorium Oświaty;
  • uczestnicy przyjeżdżają i wyjeżdżają z ośrodka na własny koszt (w przypadku większej ilości zgłoszeń z jednego miasta Stowarzyszenie może podjąć się koordynacji transportu dzieci),
  • pierwszym posiłkiem jest kolacja w dniu przyjazdu, ostatnim – śniadanie w dniu wyjazdu.

 

Warunki uczestnictwa w obozie

Rozkład dnia

Co ze sobą zabrać


Wszelkie formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej: www.sitk.pl

Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Poznaliśmy zwycięzców XIV edycji Turnieju o Pucharu Tymbarku

W kategorii U-10 triumfowały reprezentacje chłopców z Dolnego Śląska i dziewczynek z Małopolski, a w U-12 najlepsi okazali się młodzi piłkarze z Małopolski oraz zawodniczki z województwa lubelskiego. Finałowe mecze rozegrane zostały 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięzcy w geście triumfu wznieśli Puchar Tymbarku, a już 12 maja wyjadą do Hamburga na towarzyski mecz Niemcy – Polska.

Buty do zadań specjalnych – aktywne wakacje z linią BLVD

Wspaniała pogoda za oknem zachęca do czynnego spędzania czasu, dlatego jogging, tenis i rower towarzyszą nam w lecie na co dzień. Abyśmy mogli beztrosko czerpać satysfakcję z ulubionej aktywności, dobrze jest zwrócić uwagę na dobór wygodnego ubrania i butów.

Różnorodność aktywności podczas Akademii Duckie Deck

Oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty, wypełniona interaktywnymi stanowiskami i obiektami do twórczej zabawy i nauki strefa otwarta oraz pełna klocków, kolejek, puzzli i kredek strefa malucha. Akademia Duckie Deck to aż trzy specjalne strefy przygotowane z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Dwie z nich nie wymagają rejestracji i zapisów i dostępne są dla wszystkich rodzin.

Premiera: "Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie"

W maju br. na rynku księgarskim ukaże się debiutancka książka dla dzieci i młodzieży „Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie – tom I” autorstwa Przemysława Jakóbczyka, wydana przez Warszawska Grupę Wydawniczą.

Zabierz koszulkę Endo na wakacje i wygraj super nagrody!

Endo zaprasza dzieci w wieku 4-13 lat na wakacyjny konkurs kreatywny! Łączna wartość nagród to aż 10 tys. zł. Puść wodze fantazji i spróbuj swoich sił!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.