konkurs link

newsletter

  • 1.7.2022, Imieniny obchodzą: Halina, Marian, Klarysa
 
 

Skwer Sportów Miejskich w Warszawie - relacja

Sanki na kółkach Sanki na kółkach fot. Ewa Świerżewska

Usłyszeliśmy o nim kilka tygodni temu, ale dopiero ostatniego dnia funkcjonowania Skweru Sportów Miejskich w dawnej Emilii (przy Emilii Plater) udało się nam tam wybrać. Trochę przez przypadek, prosto po wizycie w teatrze, więc bez strojów i obuwia sportowego, ale okazało się, że w niczym to nie przeszkadza.

Kiedy krążyliśmy samochodem w poszukiwaniu miejsca parkingowego w okolicy, przez szybę dawnego salonu meblowego rzucił się nam w oczy tłumek ludzi w każdym wieku, wykonujących rozmaite czynności. Jednak dopiero po wejściu do środka, wpisaniu dzieci do bazy i podpisaniu regulaminu, mogliśmy w pełni rozejrzeć się i zorientować, o co chodzi.

 

Tu ktoś skakał przez "kozła", obok kilku młodzieńców ćwiczyło wymyki i inne ewolucje na metalowych konstrukcjach, gdzieś w rogu dwie osoby trenowały jazdę tyłem na rolkach, po slalomie.

 

Nas od razu skusiły sanki pędzące na kółkach z małymi i większymi pasażerami na pokładzie. Dziewczynki natychmiast zapragnęły je wypróbować. Na początku skręcanie, poprzez balans ciałem, sprawiało im pewne kłopoty, ale praktyka czyni mistrza. Dla tych, co skręcać nie mają ochoty, po drugiej stronie Skweru znajduje się całkiem prosty tor.

 

Skwer1

 

Zwiedzając dalej zadaszony Skwer, dotarliśmy do miejsca, w którym dzieci, ale nie tylko, mogły, po zdjęciu butów, pokonać tor przeszkód z kolczastymi piłkami i niestabilnymi poduchami. Tuż obok znajdowała się przestrzeń do szaleństw z wielkimi piłkami gimnastycznymi.

 

Skwer2

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też przyrządy do ćwiczeń, takie jak na siłowni, znane już dość powszechnie, gdyż w ostatnich latach coraz częściej pojawiają się w różnych miejscach (my znamy je z Plaży Wilanów).

 

Skwer4

 

Na parterze można było jeszcze pograć w kapsle na specjalnie zbudowanym do tego torze, rozegrać partyjkę szachów lub gier planszowych, rzucać piłkami (śnieżkami) do celu w Asfaltowe Ohydy, a nawet poćwiczyć żonglowanie czy jazdę na monocyklu (sprzęt przynosili ze sobą użytkownicy). Piętro niżej zlokalizowano boiska do badmintona i siatkówki.

 

Skwer Sportów Miejskich, działający w budynku Emilii od 2 lutego do 3 marca 2013 roku, był swego rodzaju prototypem miejsca, które jeszcze w tym roku ma powstać na Bemowie. Mocno trzymamy kciuki, żeby plany udało się zrealizować jak najszybciej, bo takich miejsc Warszawiacy - duzi i mali - potrzebują jak kania dżdżu.

 

Ewa Świerżewska

fot: z archiwum autorki

 

Więcej o Skwerze w Pawilonie przeczytacie tutaj

O twórcach projektu Skwer Sportów miejskich przeczytacie tutaj

 

Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Wygraj WF dla CAŁEJ SZKOŁY w parku trampolin w AIRO

Czas wejść do gry i zgarnąć „odlotowy WF dla całej szkoły”. Jak to zrobić? Wziąć udział w konkursie organizowanym przez Airo Active Park. To wyjątkowa akcja zaadresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i techników, w której do wygrania są zajęcia wychowania fizycznego w parku trampolin.

20 szkół z województwa mazowieckiego w programie Aktywne Szkoły MultiSport

Uczniowie z województwa mazowieckiego rzucą wyzwanie Potworom z Galaktyki Bezruchu, biorąc udział w programie edukacyjnym Aktywne Szkoły MultiSport (ASM). Dzieci, ich rodzice i nauczyciele przez 12 miesięcy będą zwiększać poziom aktywności fizycznej. Dlaczego? Bo aktywne dzieci są zdrowsze i lepiej radzą sobie z nauką. 

Po 10 latach wspierania młodych sportowców Fundacja Veolia Polska zajmie się najmłodszymi

Bilans 10 lat działalności programu Sportowa Akademia Veolia to 206 objętych stypendiami wychowanków, w tym olimpijczyków i uczestników mistrzowskich imprez, reprezentujących 34 różne dyscypliny. Podczas gali podsumowującej 10. edycję projektu organizatorzy ogłosili powstanie „SAV Junior”, czyli nowej formuły, która wejdzie w życie już w przyszłym roku.

Z wiatrem w żaglach przez życie – projekt fundacji Ekologia i Żagle

Stowarzyszenie "Ekologia i Żagle" z Krakowa rozpoczyna realizację projektu pod nazwą "Z wiatrem w żaglach przez życie - Aktywna turystyka nad Bagrami dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich".

Klub Pancernika klika latem

Kampania społeczna Klub Pancernika klika w fotelikach zapoczątkowana została w 2005 r. Przez osiem lat funkcjonowania akcji udało się w znaczący sposób zmienić postawy społeczne odnośnie bezpieczeństwa dzieci podczas podróży samochodem i zachęcić opiekunów do używania fotelików samochodowych w czasie przewożenia małych dzieci.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.