konkurs link

newsletter

  • 31.5.2020, Imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila
 
 

Ruszyło Yes2Move.com, miejsce sportowych spotkań i inspiracji online

Ruszyło Yes2Move.com, miejsce sportowych spotkań i inspiracji online
Wystartowała platforma Yes2Move.com, będąca największą wirtualną przestrzenią do ćwiczeń w Polsce – na start Y2M zapewnia dostęp do szerokiego wachlarza treningów, zróżnicowanych pod kątem formy i poziomów intensywności, a także do porad i konsultacji ekspertów, specjalizujących się w doborze treningów, diecie, terapii ruchem czy też w psychologii sportu.
Jak przekonują eksperci, w obliczu stanu epidemicznego i coraz bardziej restrykcyjnych zaleceń związanych z przemieszczaniem się, domowa aktywność fizyczna staje się kluczowa nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale coraz częściej również kondycji psychicznej. Do aktywności fizycznej w warunkach domowych namawia również Ministerstwo Zdrowia, rekomendując co najmniej 30 minut aktywności fizycznej każdego dnia. Zamknięcia obiektów sportowych sprawiło, że coraz więcej Polaków szuka motywacji do ćwiczeń w Internecie - jak wynika z analiz Google Trends, w marcu popularność hasła „ćwiczenia w domu” w wyszukiwarce internetowej wzrosła o 200 procent (w porównaniu z marcem 2019).
 
Odpowiedzią na rosnące zainteresowanie jakościowymi treningami online jest nowopowstały portal http://www.yes2move.com, platforma wspierająca domową aktywność fizyczną. Do dyspozycji ćwiczących oddano nie tylko zróżnicowane pod względem intensywności treningi, ale również inspiracje do rozpoczęcia domowej przygody ze sportem, porady i konsultacje specjalistów z zakresu diety czy terapii ruchem. Yes2Move zakłada również realną pomoc na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Z każdego wirtualnego karnetu przekazane zostaną środki finansowe na rzecz Fundacji „Jesteśmy Razem. Pomagamy”. W ramach akcji niezbędne wsparcie uzyskują m.in. placówki służby zdrowia, osoby poszkodowane skutkami pandemii oraz organizacje pozarządowe.
 
– Yes2Move to wirtualne miejsce sportowych spotkań, w którym każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania czy wieku, znajdzie zestaw aktywności dla siebie. W okresie epidemii, kiedy nie możemy korzystać z oferty ulubionych obiektów sportowych, warto korzystać z treningów online – w końcu aktywność fizyczna w domowych warunkach przeciwdziała negatywnym skutkom siedzącego trybu
 
życia, niweluje stres, wzmacnia odporność oraz pomaga walczyć z nadprogramowymi kilogramami – wyjaśnia Patryk Tomaszewski, jeden z trenerów Yes2Move.
 
Yes2Move oferuje użytkownikom dostęp do materiałów wideo w 6 kategoriach: siła, wytrzymałość, trening metaboliczny, body&mind, taniec oraz trening specjalistyczny, skierowany do określonych grup odbiorców, w tym do kobiet w ciąży, mam z małymi dziećmi, seniorów czy osób wymagających ćwiczeń profilaktycznych, np. związanych ze zmniejszaniem dolegliwości bólowych kręgosłupa. Dodatkowo, od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 – 20:00 na portalu będą się odbywały treningi live, dzięki którym użytkownicy będą mogli ćwiczyć z trenerami w tym samym czasie. W najbliższym czasie pojawią się również artykuły dotyczące zdrowego stylu życia, podcasty w formie wywiadów ze specjalistami i ekspertami oraz kody rabatowe do znanych sklepów.
 
W pierwszym etapie platforma jest dostępna wyłącznie dla klubowiczów posiadających aktywne członkostwo sieci Zdrofit, Fabryka Formy, Fitness Academy, S4, My Fitness Places, Step One i Wesolandia.
 
Twórcy wirtualnego klubu fitness przekonują, że aktywności warto powiedzieć tak z pomocą www.yes2move.com
Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

SportowaRodzina.pl na Targach Wiatr i Woda - relacja

W pierwszy marcowy weekend wybraliśmy się na 25. edycję Targów Wiatr i Woda, które już tradycyjnie odbywały się w w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Zakoczyła nas znikoma liczba jachtów żaglowych, natłok łodzi motorowych i..., coraz bardziej interesujących nas kajaków.

Holostix - Hybrydowa gra planszowa z Augmented Reality

Firma VMS MEDIA zaprasza do wspólnego przygotowania innowacyjnej gry rodzinnej, która umożliwia zorganizowanie własnych mistrzostw w piłkę nożną. Jest to wyjątkowa atrakcja dla amatorów sportu, gier i nowoczesnych technologii. Inspiracją jest kultowa gra w kapsle, która zaadoptowana została do współczesnych czasów i połączona z rozszerzona rzeczywistością, dzięki temu powstał koncept rodzinnej gry Holostix.

„Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” konkurs w nowej formule!

Ruszyła ósma edycja ogólnopolskiego konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”.  W tegorocznej odsłonie programu zadaniem szkół, stojących przed szansą wygrania wielofunkcyjnego boiska, jest przygotowanie krótkiego wideoklipu nawiązującego do hasła „Kolorowo i sportowo". 

Skwer Sportów Miejskich w Warszawie - relacja

Usłyszeliśmy o nim kilka tygodni temu, ale dopiero ostatniego dnia funkcjonowania Skweru Sportów Miejskich w dawnej Emilii (przy Emilii Plater) udało się nam tam wybrać. Trochę przez przypadek, prosto po wizycie w teatrze, więc bez strojów i obuwia sportowego, ale okazało się, że w niczym to nie przeszkadza.

Sportowa Książka Roku 2018 już trwa

Książka sportowa przestała być w Polsce synonimem książki mało ambitnej. Rynek polskiej literatury sportowej jest coraz większy i – przede wszystkim – charakteryzuje się coraz większym zbiorem publikacji o wysokiej jakości literackiej. W samym tylko roku 2018 w swoje ręce czytelnicy dostali ponad dwieście tytułów. Z tego grona szósty rok z rzędu wybierać będziemy Sportowe Książki Roku. Głosowanie właśnie się rozpoczęło!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.