konkurs link

newsletter

  • 28.5.2022, Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
 
 

Poznaliśmy zwycięzców XIV edycji Turnieju o Pucharu Tymbarku

Poznaliśmy zwycięzców XIV edycji Turnieju o Pucharu Tymbarku

W kategorii U-10 triumfowały reprezentacje chłopców z Dolnego Śląska i dziewczynek z Małopolski, a w U-12 najlepsi okazali się młodzi piłkarze z Małopolski oraz zawodniczki z województwa lubelskiego. Finałowe mecze rozegrane zostały 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięzcy w geście triumfu wznieśli Puchar Tymbarku, a już 12 maja wyjadą do Hamburga na towarzyski mecz Niemcy – Polska.

Mecze Finałowe na Stadionie Narodowym

Finał ogólnopolski XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był prawdziwym świętem dziecięcego futbolu i okazją do zobaczenia w akcji najbardziej uzdolnionych piłkarsko dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu na Placu Defilad w Warszawie młodzi piłkarze i piłkarki wybiegli na boiska.

Eliminacje grupowe odbyły się 1 maja na stadionie Polonii Warszawa. Rywalizacja 64 drużyn o prawo gry następnego dnia w finalne na Stadionie Narodowym przyciągnęła na trybuny mnóstwo kibiców. Emocjonujący doping oraz pasjonujące mecze złożyły się na niezapomniane widowisko sportowe, którego świadkami byli m.in. Andrzej Biernat (Minister Sportu i Turystyki), Zbigniew Boniek (Prezes PZPN) oraz Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski).

Boiskowe zmagania dziewcząt i chłopców obserwowali również trenerzy reprezentacji młodzieżowych (Rafał Janas, Bartłomiej Zalewski, Marcin Kasprowicz), którzy wyławiali największe piłkarskie talenty do udziału w Letniej Akademii Młodych Orłów.

Zwycięzców XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy 2 maja na Stadionie Narodowym. Decydujące mecze rozegrane zostały kilka godzin przed finałem Pucharu Polski. Młodzi piłkarze i piłkarski zostali wyprowadzeni na murawę największego stadionu w Polsce m.in. przez Zbigniewa Bońka, Adama Nawałkę, Macieja Sawickiego, Stefana Majewskiego, Dariusza Dziekanowskiego, Marcina Dornę, a także Krzysztofa Pawińskiego i Sławomira Rusinka. Atmosfera i oprawa meczów finałowych nie ustępowała największym wydarzeniom piłkarskim. W blasku reflektorów i przy głośnym dopingu płynącym z trybun rozegrały się cztery niezwykle emocjonujące mecze, które wyłoniły mistrzów Polski do lat 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców.


Na uczestników Wielkiego Finału czekała również wyjątkowa niespodzianka – udział w ceremonii protokolarnej Pucharu Polski. Dzieci towarzyszyły piłkarzom podczas wyjścia na murawę, a następnie wspierały obie drużyny swoim dopingiem z trybun.

Jestem zadowolony i szczęśliwy z tego powodu, że mogłem w piątek uczestniczyć w wielkim świecie piłkarskim na Stadionie Narodowym w Warszawie, na murawę którego wybiegły drużyny dziewczynek i chłopców, które walczyły o zwycięstwo w finale Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Uważam, że to doskonały pomysł, aby decydujące mecze rozgrywać właśnie w takim miejscu. Miejscu absolutnie magicznym! To trafia do wyobraźni młodych adeptów futbolu… Wiem, co mówię, bo sam, jako trampkarz grałem w meczach i turniejach. Rewelacyjna sprawa. A rywalizować w takim miejscu, w takiej atmosferze – bezcenne doświadczenie i zachęta na przyszłość! Na pewno każde dziecko będzie teraz marzyło o tym, aby zagrać w finale dużego pucharu – Pucharu Polski lub też w reprezentacji narodowej. Wiele drużyn zaprezentowało się ze znakomitej strony jeśli chodzi o zdolność ruchową, ale także technikę. Widać, że szkolenie idzie w dobrym kierunku, co nas bardzo cieszy. Rośnie pokolenie, które w przyszłości da nam wiele radości – powiedział Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski. – W piątek to ja obserwowałem Was, a już niedługo zobaczymy się w Hamburgu, gdzie reprezentacja Polski zmierzy się z Niemcami. Teraz to Wy kibicujcie nam. Do zobaczenia! – dodał trener.

Finał na Stadionie Narodowym był wydarzeniem na miarę największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci, jakim są rozgrywki „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Było to niezwykłe ukoronowanie tej wyjątkowej i odmienionej XIV edycji Turnieju. Nowa formuła Pucharu Tymbarku stwarza jeszcze większe szanse na odkrycie talentów piłkarskich, które za kilka lat będą stanowić o sile reprezentacji Polski. Dlatego Stadion Narodowy, który będzie również areną finałów w przyszłej edycji, niesie ze sobą unikalne przesłanie, że droga z podwórka na stadion jest możliwa, a jej zwieńczeniem może być gra w biało-czerwonej koszulce – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark. Dominacja Małopolski

W trakcie finału ogólnopolskiego XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rywalizowało blisko 800 najbardziej uzdolnionych piłkarsko dziewcząt i chłopców w Polsce. Po rozegraniu 96 meczów i strzeleniu 727 goli poznaliśmy tegorocznych zdobywców Pucharu Tymbarku.

W rywalizacji chłopców do lat 10 drużyna Dolnego Śląska pokonała 2:0 reprezentację województwa warmińsko-mazurskiego. Sukces swoich podopiecznych ocenił trener MIECZYSŁAW KARASEWICZ: Mimo wieloletniej kariery trenerskiej, to nasz pierwszy tak poważny sukces. Zawodnicy, którzy zagrali w Wielkim Finale, trenują ze mną już prawie cztery lata. Przez ten czas udało się stworzyć świetny zespół, a dziś zaprezentowaliśmy maksimum naszych możliwości. Od eliminacji aż do finału nie przegraliśmy ani jednego meczu. To pokazuje, że nieprzypadkowo stanęliśmy na najwyższym stopniu podium.

W żeńskim finale U-10 pewnie wygrała drużyna Małopolski, ogrywając aż 5:1 reprezentację województwa lubelskiego. Występ swoich zawodniczek podsumował trener KRZYSZTOF DURLIK: Na finał ogólnopolski przyjechaliśmy ze świadomością, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Dziewczyny grały tu fantastycznie. Najtrudniejszy okazał się dla nas mecz półfinałowy, o losach którego zadecydowały rzuty karne. Spotkanie finałowe zagraliśmy dużo spokojniej, zachowaliśmy zimną krew i to przyniosło efekt w postaci złotego medalu.

W kategorii U-12 najlepsi okazali się chłopcy z Małopolski, którzy pokonali w finałowym meczu 1:0 drużynę województwa podlaskiego. Sukces swoich piłkarzy skomentował trener CZESŁAW KAMIŃSKI: Dzisiejszy finał był dla nas niezwykle emocjonujący. Udało się objąć prowadzenie, a następnie mieliśmy wiele wyśmienitych sytuacji do strzelenia kolejnego gola. Nie udało się jednak podwyższyć prowadzenia, więc aby utrzymać korzystny wynik, musieliśmy grać w pełnym skupieniu do samego końca. Droga do złotego medalu nie była łatwa. Już od kilku lat zauważam, że poziom drużyn walczących o Puchar Tymbarku jest coraz wyższy. Mamy jednak świetny zespół, który pokazał charakter i wracamy do domu z tytułem Mistrzów Polski!

Wśród dziewcząt do lat 12 najlepsze okazały się reprezentantki województwa lubelskiego, które w finale ograły 3:2 drużynę z Mazowsza. O drodze do złotego medalu opowiedział trener KRZYSZTOF SOBIESZCZUK: Po zwycięstwie w finałach wojewódzkich wzmocniliśmy naszą drużynę o dodatkowe zawodniczki, co sprawiło, że byliśmy naprawdę mocnym zespołem. W meczu finałowym dziewczyny były bardzo zmotywowane, szczególnie, że rok temu przegraliśmy właśnie ten najważniejszy mecz. W tym roku jednak szczęście nam dopisało i w ostatniej sekundzie meczu zdobyliśmy zwycięską  bramkę, w rezultacie sięgnęliśmy po upragniony Puchar Tymbarku!

Nagroda Główna

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 wyjadą w piłkarską podróż do Hamburga na towarzyski mecz Niemcy-Polska. Zostanie on rozegrany 13 maja na stadionie Imtech Arena, mogącym pomieścić blisko 60 tys. widzów. Zdobywcy Pucharu Tymbarku będą mieli okazję dopingować Reprezentację Polski w walce o historyczne zwycięstwo nad drużyną Niemiec.

Honorowy Patronat nad Turniejem sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Turniej patronatem objęli także: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Finał Ogólnopolski rozegrany zostałpod patronatem Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.
Patronat medialny nad Turniejem objęli: TVN, Onet, Przegląd Sportowy i Fakt.
Partnerami Turnieju są NIKE, Reporter Young oraz Wydawnictwo SQN.
Patronem inicjatyw grassroots w Polsce jest Marek Wielgus.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl
 

Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Skwer Sportów Miejskich w Warszawie - relacja

Usłyszeliśmy o nim kilka tygodni temu, ale dopiero ostatniego dnia funkcjonowania Skweru Sportów Miejskich w dawnej Emilii (przy Emilii Plater) udało się nam tam wybrać. Trochę przez przypadek, prosto po wizycie w teatrze, więc bez strojów i obuwia sportowego, ale okazało się, że w niczym to nie przeszkadza.

Energa Sailing - Program Edukacji Żeglarskiej

W minioną sobotę odbyła się inauguracja Programu Edukacji Żeglarskiej dla Dzieci i Młodzieży z całej Polski. Jest to kompleksowy projekt Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy Energa, który ma na celu popularyzację i upowszechnianie ŻEGLARSTWA, jako dyscypliny sportowej i pasji życiowej. Honorowy patronat nad programem objęła Minister Sportu i Turystyki Pani Joanna Mucha, zaś jego ambasadorem będzie kpt.  Zbigniew Gutkowski –  skipper  jachtu ENERGA. Wspierają go również zawodnicy Kadry Narodowej z Przemysławem Miarczyńskim na czele.

Ruszyła Warszawska Liga Biegowa

23 września na stadionie lekkoatletycznym warszawskiej AWF wystartował najlepszy w Polsce projekt biegowy dla dzieci. Już podczas pierwszej rundy mieliśmy okazję zobaczyć blisko 200 dzieciaków, które ścigały się na 100m, 400m a nawet 800m. Szczególnie widowiskową oprawę miały biegi na 800m, kiedy zaczęło padać, a stadion rozświetliły jupitery. 

Startuje XV edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Do 10 października potrwają zapisy do XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W nadchodzącej edycji największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie zyska nową kategorię wiekową: U-8. Mecze finałowe rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zwycięzcy wyjadą na mecz Reprezentacji Polski.

Zakończenie Sezonu 8 edycji programu Women’s Run & More w Centrum Ursynów!

W sobotę 28 października 2017 roku w Centrum Handlowym Ursynów odbędzie się ostatni trening oraz Zakończenie Sezonu w ramach programu promującego rekreację i zdrowy styl życia Women's Run & More. Wraz z Partnerami wydarzenia staraliśmy się przygotować wiele atrakcji dla uczestniczek.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.