konkurs link

newsletter

  • 28.5.2022, Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
 
 

Najszybszy bieg uliczny na 5 km w historii Polski!

Najszybszy bieg uliczny na 5 km w historii Polski!

Łukasz Parszczyński wygrał Bieg Ursynowa – RUCH po zdrowie z najlepszym czasem w historii biegów ulicznych rozgrywanych w Polsce.  Wynik 13 minut i 51 sekund dał mu tytuł Mistrza Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km. Wśród kobiet triumfowała Iwona Lewandowska z czasem 15 minut i 54 sekundy.

Na podium Mistrzostw Polski stanęli również Agnieszka Mierzejewska i Justyna Korytkowska oraz Artur Kozłowski i Łukasz Kujawiński. (odpowiednio drugie i trzecie miejsca). Łukasz Parszczyński pobił rekord trasy należący od 2012 roku do Henryka Szosta (13:59).
 
W VIII Biegu Ursynowa – RUCH po zdrowie wzięło udział ponad 1800 biegaczy, a wśród nich najszybsi zawodnicy z Polski i Europy, w tym Ivan Heshko, mistrz świata i piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach.
 
- Tak mocno obsadzonego biegu ulicznego w Polsce chyba jeszcze nie było. Skoro Mistrz Świata kończy zawody poza pierwszą dziesiątką, to widać najlepiej, że o zwycięstwo walczyli najlepsi z najlepszych – mówi Leszek Gaca, dyrektor Biegu Ursynowa – RUCH po zdrowie.
 
Łukasz Parszczyński oprócz złotego medalu Mistrzostw Polski i nagrody za zwycięstwo w wysokości 2000 zł otrzymał bonus w wysokości 1000zł za ustanowienie nowego rekordu trasy.
 
W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Iwona Lewandowska, której do rekordu trasy zabrakło zaledwie 4 sekund. Druga linię mety przekroczyła Agnieszka Mierzejewska i obroniła tytuł wicemistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5 km wywalczony w ubiegłym roku na Ursynowie. Trzecia była Justyna Korytkowska z Prefbetu Śniadowo.
 
Sponsorem tytularnym Biegu Ursynowa jest RUCH S.A., a imprezę wspierają także inne uznane firmy i marki takie jak PKN Orlen,  LOTTO, Active Jetoraz TI Fitness.
 

Wyniki

Mężczyźni

1.  Łukasz Parszczyński – 00:13:51
2.  Artur Kozłowski – 00:14:06
3.  Łukasz Kujawski – 00:14:08
4.  Oleksander Borysiuk – 00:14:12
5.  Yared Shegumo – 00:14:17
 
Kobiety

1.  Iwona Lewandowska – 00:15:54
2.  Agnieszka Mierzejewska – 00:16:30
3.  Justyna Korytkowska – 00:16:42
4.  Lilla Fisikovici – 00:16:51
5.  Ewa Chreścionko – 00:16:56
 
Więcej informacji na stronie www.biegursynowa.ploraz www.facebook.com/biegursynowa
 
Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży to tradycyjna już propozycja Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa dla najmłodszych. Dotychczas odbyło się pięć edycji spotkań, wszystkie bardzo pozytywnie ocenione nie tylko przez uczestników, ale także Sanepid i Kuratorium Oświaty. Obóz dedykowany jest lubiącym aktywny wypoczynek, nowe wyzwania i dobrą, zespołową zabawę.

Buty do zadań specjalnych – aktywne wakacje z linią BLVD

Wspaniała pogoda za oknem zachęca do czynnego spędzania czasu, dlatego jogging, tenis i rower towarzyszą nam w lecie na co dzień. Abyśmy mogli beztrosko czerpać satysfakcję z ulubionej aktywności, dobrze jest zwrócić uwagę na dobór wygodnego ubrania i butów.

Ogólnopolska akcja „Capoeira w mieście” - wakacje 2014

W tym roku znowu rusza nasza wakacyjna akcja „Capoeira w mieście”. Jest to projekt obejmujący swym zasięgiem różne miasta w całej Polsce. Na chwilę obecną zaangażowane są takie miasta jak: Gdańsk, Katowice, Olkusz, Tychy, Wrocław. Czekamy na potwierdzenie kolejnych…

Premiera: "Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie"

W maju br. na rynku księgarskim ukaże się debiutancka książka dla dzieci i młodzieży „Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie – tom I” autorstwa Przemysława Jakóbczyka, wydana przez Warszawska Grupę Wydawniczą.

Mama i dziecko razem tańczą ZUMBĘ - nowy projekt Egurrola Dance Studio

Taniec to zdrowie! Jak przekonać do tego malucha? Dzieci uczą się przez naśladowanie innych, dlatego zacznij od siebie i tańcz! Najlepiej z dzieckiem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.