konkurs link

newsletter

  • 27.5.2022, Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan
 
 

„Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” konkurs w nowej formule!

„Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” konkurs w nowej formule!

Ruszyła ósma edycja ogólnopolskiego konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”.  W tegorocznej odsłonie programu zadaniem szkół, stojących przed szansą wygrania wielofunkcyjnego boiska, jest przygotowanie krótkiego wideoklipu nawiązującego do hasła „Kolorowo i sportowo". 

Udział w konkursie „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” to dla szkół podstawowych z całej Polski znakomita okazja do zabawy i zdobycia atrakcyjnych nagród. Na zwycięzcę czeka wielofunkcyjne boisko ufundowane przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. Zgłoszenia szkół do programu dokonują gminy. Termin nadsyłania zgłoszeń to 20 maja 2014 roku.

W tym roku uczniowie z placówek uczestniczących w akcji wykonają nowe zadanie konkursowe – przygotują krótki wideoklip w konwencji LipDub, w ciekawy sposób ilustrujący hasło przewodnie – „Kolorowo i sportowo". Zmieniona formuła programu będzie jeszcze bardziej atrakcyjna i pozwoli uczestnikom na dużą kreatywność. Wszystkie przygotowane wideoklipy zamieszczone zostaną na stronie internetowej konkursu: koloroweboiska.pl, gdzie już 26 maja 2014 roku ruszy głosowanie! 

Spośród szkół, które zdobędą największą ilość głosów w plebiscycie internetowym, komisja konkursowa wybierze zdobywców I, II i III miejsca. Lista nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie konkursowej w dniu 26 czerwca 2014 roku. Zwycięska placówka otrzyma ufundowany przez Śnieżkę nowy obiekt sportowy już we wrześniu. Wykona go wieloletni partner programu – firma Tamex Obiekty Sportowe SA.

W konkursie nagrodzona zostanie nie tylko zwycięska szkoła. Nagrody za II miejsce to: voucher na kwotę 6.000 zł na organizację zajęć pozalekcyjnych, stół do tenisa stołowego, zestaw do unihokeja, zestaw farb Śnieżka oraz  komplet bramek i piłek. Szkoła, która zajmie III miejsce otrzyma stół do tenisa stołowego, zestaw do unihokeja, komplet piłek oraz farby Śnieżka. Przygotowano również 11 nagród pocieszenia w postaci zestawów farb Śniezka.

Idea programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” to popularyzowanie wśród dzieci idei aktywnego spędzania wolnego czasu oraz stwarzanie im odpowiednich warunków do uprawiania sportu, a zwłaszcza dyscyplin zespołowych. Dzięki akcji skierowanej do szkół podstawowych z małych miejscowości poniżej 50 000 mieszkańców, nawet najmniejsza społeczność szkolna ma szanse na zdobycie wymarzonego boiska!
 
Zwycięzcy poprzednich edycji programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”:
 
  • Szkoła Podstawowa w Perłach z woj. warmińsko-mazurskiego; 2013 r.
  • Zespół Szkół w Juchnowcu Górnym z woj. podlaskiego; 2012 r.
  • Szkoła Podstawowa w Górze z woj. wielkopolskiego; 2011 r.
  • Szkoła Podstawowa w Kaznowie z woj. lubelskiego; 2010 r.
  • Szkoła Podstawowa w Ogardach z woj. lubuskiego; 2009 r.
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrówku z woj. lubuskiego; 2008 r.
  • Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół nr 2 w Turznie z woj. kujawsko-pomorskiego; 2007 r.
 
 
Informacja o fundatorze
 
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, z siedzibą w Lubzinie (woj. podkarpackie), powstała w 1984 roku, a pod obecną nazwą funkcjonuje od 1998 roku. Spółka jest jednym z liderów rynku farb i lakierów w Polsce, posiadającym zakłady produkcyjne zarówno w kraju, jak i za granicą. Wszystkie wyroby produkowane są w oparciu o System Zapewnienia Jakości ISO 9001. Śnieżka jako jedyne przedsiębiorstwo produkcyjne w Polsce posiada także akredytowane laboratorium badawcze (AB 855). Firma prowadzi rozbudowane działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, m.in. Fundacja Śnieżki „Twoja szansa”,  „Kolorowe boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga” oraz „Dziecięcy świat w kolorach”. 

Zapraszamy do udziału w głosowaniu i śledzenia akcji „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”!

 
 
 
Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Finał Pucharu Tymbarku "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Zwycięzców XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Polskie Radio Dzieciom na trasie Przedszkoliady.pl

20 000 „Aktywnych Przedszkolaków”, 50 lokalizacji w całym kraju, 90 spotkań pełnych aktywności sportowych. W sobotę 1 lutego w Sieradzu odbędzie się najbliższa odsłona akcji „Orlen Przedszkoliada Tour 2020” największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym trasy.

Skwer Sportów Miejskich w Warszawie - relacja

Usłyszeliśmy o nim kilka tygodni temu, ale dopiero ostatniego dnia funkcjonowania Skweru Sportów Miejskich w dawnej Emilii (przy Emilii Plater) udało się nam tam wybrać. Trochę przez przypadek, prosto po wizycie w teatrze, więc bez strojów i obuwia sportowego, ale okazało się, że w niczym to nie przeszkadza.

Gwiazdy siatkówki plażowej inspirują podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka

Ponad 100 wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka wraz z opiekunami przebywało na obozie siatkarskim w nadmorskim Niechorzu.

Buty do zadań specjalnych – aktywne wakacje z linią BLVD

Wspaniała pogoda za oknem zachęca do czynnego spędzania czasu, dlatego jogging, tenis i rower towarzyszą nam w lecie na co dzień. Abyśmy mogli beztrosko czerpać satysfakcję z ulubionej aktywności, dobrze jest zwrócić uwagę na dobór wygodnego ubrania i butów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.