konkurs link

newsletter

  • 24.9.2022, Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
 
 

Finał Pucharu Tymbarku "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Finał Pucharu Tymbarku "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"
Zwycięzców XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w kategoriach U-10 oraz U-12 otrzymają upragniony Puchar Tymbarku oraz wyjadą do Hamburga na towarzyski mecz Niemcy-Polska. 

Finałowe emocje na Stadionie Narodowym

Podczas Wielkiego Finału XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczymy w akcji blisko 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w Polsce. To najlepsi z najlepszych – mistrzowie wszystkich województw w kategoriach U-10 i U-12. Łącznie 64 drużyny powalczą o ogólnopolski prymat. Ich zmagania i popisowe akcje obejrzymy podczas Finału Ogólnopolskiego, trwającego w dniach 30.04.- 02.05. w Warszawie. 

Turniej o Puchar Tymbarku daje dzieciom szansę na spełnienie nawet największych piłkarskich marzeń. O grze na Stadionie Narodowym marzy każde dziecko, które kopie piłkę na podwórku. Obecnie prawo gry na tym wspaniałym obiekcie zarezerwowane jest tylko dla najwybitniejszych piłkarzy w Polsce: Reprezentantów Kraju oraz Finalistów Pucharu Polski.  Od tego roku jest trzecia droga – dostępna tylko dla najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w naszym kraju, finalistów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 

Tegoroczny finał będzie niepowtarzalny, ponieważ tego samego dnia i na tym samym stadionie wyłonieni zostaną zdobywcy Pucharu Polski oraz Pucharu Tymbarku. Już 2 maja na Stadionie Narodowym rozegrany zostanie mecz finałowy Pucharu Polski, a kilka godzin przed tym wydarzeniem na murawę wybiegną najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, by rywalizować o Mistrzostwo Polski w kategoriach U-10 i U-12 oraz wyjątkowy Puchar Tymbarku.

Zanim emocje piłkarskie sięgną zenitu wszystkich uczestników Wielkiego Finału czeka uroczyste otwarcie i ceremonia losowania grup, które odbędą się 30 kwietnia na Placu Defilad w Warszawie. Dzień później dziewczęta i chłopcy rozegrają eliminacje grupowe na stadionie Polonii Warszawa, na którym podczas Euro 2012 trenowała nasza Reprezentacja.

Finał Ogólnopolski Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” będzie doskonałą okazją do aktywnego i emocjonującego spędzenia majówki w prawdziwe piłkarskim klimacie.

- Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nasza duma, największe rozgrywki w tej kategorii wiekowej w Europie. Rywalizacja wchodzi w decydującą fazę. Kolejny raz przekonaliśmy się, że mamy do czynienia z fantastyczną młodzieżą, która wkłada w piłkę nożną mnóstwo wysiłku, zdrowia i serca. Stąd wiele chwil radości, uśmiechów, ale i płaczu. Od jesieni Turniej będzie rozbudowany jeszcze bardziej, ale o tym później. Teraz skupiamy się na decydujących bataliach, a ja czekam na najlepszych 2 maja, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jestem przekonany, że dla każdego dziecka finał na takim obiekcie będzie nieprawdopodobnym przeżyciem. Pamiętajmy, że nie tylko same nagrody powinny nas motywować do działania, ale przede wszystkim fakt, że piłka nas kręci i kocha się w nią grać. Patrząc na zainteresowanie naszymi rozgrywkami i ich poziom, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem spokojny o to, co będzie działo się z polską piłką za 5-8 lat. Młodzież to nasza siła! – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Budujemy przyszłość Reprezentacji Polski

W trakcie 14-letniej historii Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” możemy pochwalić się już 11 reprezentantami Polski z różnych kategorii wiekowych. Dla wielu utalentowanych dziewcząt i chłopców rozgrywki o Puchar Tymbarku są pierwszym krokiem w drodze do profesjonalnej kariery oraz okazją do zaprezentowania i sprawdzenia swojego talentu. Tegoroczna XIV edycja jest przełomowa, ponieważ zmiany jakie zaszły w Turnieju stanowią kolejny etap jego rozwoju i stwarzają jeszcze większe szanse na odkrycie nowych talentów.

- Tymbark od 8 lat jest sponsorem głównym Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W tym czasie stał się on największym Turniejem piłkarskim dla dzieci, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Uważamy, że wprowadzone zmiany, czyli m.in. danie możliwości zagrania praktycznie każdemu dziecku ze szkoły podstawowej, Finał na Stadionie Narodowym w połączeniu z wysokim poziomem rozgrywek, spowodują, że w najbliższych latach Turniej stanie się doskonałym sposobem na wyłanianie największych talentów piłkarskich w tym kraju. Jako sponsor główny firma Tymbark postawiła sobie jasny cel, jakim jest budowa silnej Reprezentacji Polski, z której każdy Polak będzie dumny. Jesteśmy przekonani, że to się uda i że wśród tysięcy uczestników Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” znajdą się dzieci, które za kilka lat dostarczą nam mnóstwa pozytywnych emocji w biało-czerwonym wydaniu – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex Wadowice i Współwłaściciel Firmy Tymbark.

W ciągu ostatnich 8 lat w Turnieju wzięło udział ponad 700 tys. dzieci, a najlepsi już trafili do młodzieżowych reprezentacji Polski odnosząc historyczne sukcesy, jakimi były złoty i brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 17 w latach 2012-2013. Wyłanianie piłkarskich talentów to ważna idea Turnieju, dlatego podczas tegorocznego Wielkiego Finału obecni będą trenerzy reprezentacji młodzieżowych, którzy dokonają selekcji najzdolniejszych zawodników do udziału w Letniej Akademii Młodych Orłów.

Aby zapewnić dalszy rozwój Turnieju firma Tymbark oraz Polski Związek Piłki Nożnej zdecydowały się na przedłużenie swojej współpracy o kolejne dwa lata. Na mocy podpisanej umowy Tymbark został Głównym Sponsorem XIV i XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 
Nagroda Główna

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców XIV edycji Turnieju w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 otrzymają wyjątkowy Puchar Tymbarku oraz wyjadą w piłkarską podróż do Hamburga na towarzyski mecz Niemcy-Polska. Zostanie on rozegrany 13 maja na stadionie Imtech Arena, mogącym pomieścić blisko 60 tys. widzów. Zdobywcy Pucharu Tymbarku będą mieli okazję dopingować Reprezentację Polski w walce o historyczne zwycięstwo nad drużyną Niemiec.
 
 
Honorowy Patronat nad Turniejem sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Turniej patronatem objęli także: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. 
Finał Ogólnopolski rozgrywany jest pod patronatem Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.
Patronat medialny nad Turniejem objęli: TVN, Onet, Przegląd Sportowy i Fakt. 
Partnerami Turnieju są NIKE, Reporter Young oraz Wydawnictwo SQN.
 
Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl
 
Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

„100 zabaw z piłka nożną” – nowość od Kapitana Nauki

100 zabaw to kreatywne pakiety (książka + 30 kart + flamaster), które wspierają wszechstronny rozwój przedszkolaków. Rozwijające zabawy z sympatycznymi bohaterami doskonalą kompetencje logiczne, matematyczne, przyrodnicze i językowe. Wyróżnione w konkursach „Świat Przyjazny Dziecku” oraz „Zabawka Roku 2017.

Najszybszy bieg uliczny na 5 km w historii Polski!

Łukasz Parszczyński wygrał Bieg Ursynowa – RUCH po zdrowie z najlepszym czasem w historii biegów ulicznych rozgrywanych w Polsce.  Wynik 13 minut i 51 sekund dał mu tytuł Mistrza Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km. Wśród kobiet triumfowała Iwona Lewandowska z czasem 15 minut i 54 sekundy.

W Lublinie powstał największy dmuchany park rozrywki na świecie

Raz, dwa, trzy, skaczesz Ty! Ruch, przygoda i ciągłe podskoki – tak w skrócie wygląda zabawa w BOUNCE, czyli w największym na świecie dmuchanym parku rozrywki, który powstał w Lublinie. Na miłośników aktywnego wypoczynku z dziećmi czeka aż 2 800 m kw. gier i zabaw. 

Poznaliśmy zwycięzców XIV edycji Turnieju o Pucharu Tymbarku

W kategorii U-10 triumfowały reprezentacje chłopców z Dolnego Śląska i dziewczynek z Małopolski, a w U-12 najlepsi okazali się młodzi piłkarze z Małopolski oraz zawodniczki z województwa lubelskiego. Finałowe mecze rozegrane zostały 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięzcy w geście triumfu wznieśli Puchar Tymbarku, a już 12 maja wyjadą do Hamburga na towarzyski mecz Niemcy – Polska.

20 szkół z województwa mazowieckiego w programie Aktywne Szkoły MultiSport

Uczniowie z województwa mazowieckiego rzucą wyzwanie Potworom z Galaktyki Bezruchu, biorąc udział w programie edukacyjnym Aktywne Szkoły MultiSport (ASM). Dzieci, ich rodzice i nauczyciele przez 12 miesięcy będą zwiększać poziom aktywności fizycznej. Dlaczego? Bo aktywne dzieci są zdrowsze i lepiej radzą sobie z nauką. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.