konkurs link

newsletter

  • 21.1.2022, Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław
 
 

Finał Pucharu Tymbarku na Stadionie Narodowym

Finał Pucharu Tymbarku na Stadionie Narodowym

Już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie poznamy triumfatorów XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski i wyłonią najlepsze drużyny w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców. Na zwycięzców czeka upragniony Puchar Tymbarku oraz wyjazd do Hamburga na towarzyskie spotkanie Niemcy – Polska.

Stadion Narodowy dla Najlepszych

Z ponad 200 tysięcy dzieci zgłoszonych do tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w grze pozostało 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w Polsce. To najlepsi z najlepszych – mistrzowie wszystkich województw w kategoriach U-10 i U-12.  Ich zmagania i popisowe akcje obejrzymy podczas Finału Ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie.

W turnieju o Puchar Tymbarku spełniają się największe piłkarskie marzenia dzieci. Każde dziecko, które kopie piłkę na podwórku marzy o tym by zagrać kiedyś na Stadionie Narodowym.  Obecnie, aby zagrać na tym wspaniałym obiekcie, trzeba trafić do Reprezentacji Polski lub wystąpić w finale Pucharu Polski. Od tego roku jest też trzecia droga – zarezerwowana tylko dla najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w naszym kraju, finalistów  Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Tegoroczny finał będzie niepowtarzalny, ponieważ tego samego dnia i na tym samym stadionie wyłonieni zostaną zdobywcy Pucharu Polski oraz Pucharu Tymbarku. Już 2 maja na Stadionie Narodowym rozegrany zostanie mecz finałowy Pucharu Polski, a kilka godzin przed tym wydarzeniem na murawę wybiegną najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” by rywalizować o mistrzowski tytuł w kategoriach U-10 i U-12 oraz wyjątkowy Puchar Tymbarku.

Zanim boiskowe emocje sięgną zenitu wszystkich uczestników Wielkiego Finału czeka uroczyste otwarcie i ceremonia losowania grup, które odbędą się 30 kwietnia na Placu Defilad w Warszawie. Dzień później wystartują eliminacje grupowe, które zostaną rozegrane na stadionie Polonii Warszawa, obiekcie przygotowań reprezentacji Polski do turnieju Euro 2012.

Tegoroczni finaliści mogą dostąpić nie lada zaszczytu, ponieważ w tym roku każdy uczestnik Wielkiego Finału stanie przed szansą dołączenia do elitarnego grona strzelców gola na Stadionie Narodowym, a tworzą je gwiazdy światowego futbolu między innymi Jakub Błaszczykowski, Wayne Rooney, Mario Balotelli, oraz Cristiano Ronaldo.

Finał Ogólnopolski Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” będzie doskonałą okazją do aktywnego i emocjonującego spędzenia majówki w prawdziwe piłkarskim klimacie.

Nagroda Główna

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 otrzymają upragniony Puchar Tymbarku oraz wyjadą w piłkarską podróż do Hamburga na niezwykle emocjonujący mecz Niemcy-Polska.

Zostanie on rozegrany 13 maja na stadionie Imtech Arena mogącym pomieścić blisko 60 tysięcy widzów. Zdobywcy Pucharu Tymbarku będą mieli okazję dopingować podopiecznych selekcjonera  Adama Nawałki w walce o historyczne zwycięstwo nad reprezentacją Niemiec.

Turniej przyszłych mistrzów

Pomysłodawcą oraz organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od ośmiu lat firma
Tymbark.
Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych  marzeń.

Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w trakcie czternastoletniej historii Turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych. Do tego grona należą: Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Drużyny uczestniczące w Finale Ogólnopolskim

Honorowy Patronat nad Turniejem sprawuje Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska. Turniej patronatem objęli także: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Finał Ogólnopolski rozgrywany jest pod patronatem Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m. st. Warszawy.

Patronat medialny nad Turniejem objęli: TVN, Onet, Przegląd Sportowy i Fakt
Partnerami Turnieju są także NIKE, Reporter Young oraz Wydawnictwo SQN
 
Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Snow outside, smile inside czyli nowa kolekcja Wed’ze by Decathlon ZIMA 2017/2018

Stok narciarski to miejsce, w którym możemy dać upust naszym modowym potrzebom i wybrać strój, który odzwierciedla nasz indywidualny styl. Pojawiające się co sezon coraz nowsze fasony i wzory dają ogromne pole do manewru, ale zasada jest jedna: bądź sobą! W tym roku umożliwi nam to najnowsza kolekcja Wed’ze by Decathlon ZIMA 2017/2018.  

Sezon rowerowy czas zacząć!

Atmosfera kolarskiego święta, brak ograniczeń, trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników - czyli Skandia Maraton Lang Team 2013. By do nas dołączyć - wystarczy rower i kask! Tu nie ma przegranych - można tylko wygrać! - Czasy się zmieniają, technologia idzie do przodu, rowery są szybsze i lżejsze, ale dreszczyk emocji na starcie pozostaje wciąż ten sam! - tak - zaangażowanie, miasta finału Skandii Maratonu, w organizację wyścigu, tłumaczy przedstawiciel Kwidzyna - Jan Kozłowski.

Mama i dziecko razem tańczą ZUMBĘ - nowy projekt Egurrola Dance Studio

Taniec to zdrowie! Jak przekonać do tego malucha? Dzieci uczą się przez naśladowanie innych, dlatego zacznij od siebie i tańcz! Najlepiej z dzieckiem.

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży to tradycyjna już propozycja Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa dla najmłodszych. Dotychczas odbyło się pięć edycji spotkań, wszystkie bardzo pozytywnie ocenione nie tylko przez uczestników, ale także Sanepid i Kuratorium Oświaty. Obóz dedykowany jest lubiącym aktywny wypoczynek, nowe wyzwania i dobrą, zespołową zabawę.

O co chodzi z tym aktywnym bakcylem?

Akcja www.AktywnyBakcyl.pl po fazie nieco przyczajonej, przeszła wreszcie w fazę jawną, jak informują organizatorzy na nowej wersji swojej strony: Ma ona (akcja) na celu wzbudzenie w ludziach chęci do życia z pasją, jeśli jeszcze tego nie robią. Natomiast u żyjących pasją – chęci „zarażania” innych, by coraz więcej osób uprawiało różnego rodzaju aktywności (szczególnie fizyczne), które z czasem przerodzą się w gorącą pasję.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.