konkurs link

newsletter

  • 25.2.2020, Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd
 
 

Finał Pucharu Tymbarku na Stadionie Narodowym

Finał Pucharu Tymbarku na Stadionie Narodowym

Już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie poznamy triumfatorów XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski i wyłonią najlepsze drużyny w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców. Na zwycięzców czeka upragniony Puchar Tymbarku oraz wyjazd do Hamburga na towarzyskie spotkanie Niemcy – Polska.

Stadion Narodowy dla Najlepszych

Z ponad 200 tysięcy dzieci zgłoszonych do tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w grze pozostało 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w Polsce. To najlepsi z najlepszych – mistrzowie wszystkich województw w kategoriach U-10 i U-12.  Ich zmagania i popisowe akcje obejrzymy podczas Finału Ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie.

W turnieju o Puchar Tymbarku spełniają się największe piłkarskie marzenia dzieci. Każde dziecko, które kopie piłkę na podwórku marzy o tym by zagrać kiedyś na Stadionie Narodowym.  Obecnie, aby zagrać na tym wspaniałym obiekcie, trzeba trafić do Reprezentacji Polski lub wystąpić w finale Pucharu Polski. Od tego roku jest też trzecia droga – zarezerwowana tylko dla najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w naszym kraju, finalistów  Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Tegoroczny finał będzie niepowtarzalny, ponieważ tego samego dnia i na tym samym stadionie wyłonieni zostaną zdobywcy Pucharu Polski oraz Pucharu Tymbarku. Już 2 maja na Stadionie Narodowym rozegrany zostanie mecz finałowy Pucharu Polski, a kilka godzin przed tym wydarzeniem na murawę wybiegną najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” by rywalizować o mistrzowski tytuł w kategoriach U-10 i U-12 oraz wyjątkowy Puchar Tymbarku.

Zanim boiskowe emocje sięgną zenitu wszystkich uczestników Wielkiego Finału czeka uroczyste otwarcie i ceremonia losowania grup, które odbędą się 30 kwietnia na Placu Defilad w Warszawie. Dzień później wystartują eliminacje grupowe, które zostaną rozegrane na stadionie Polonii Warszawa, obiekcie przygotowań reprezentacji Polski do turnieju Euro 2012.

Tegoroczni finaliści mogą dostąpić nie lada zaszczytu, ponieważ w tym roku każdy uczestnik Wielkiego Finału stanie przed szansą dołączenia do elitarnego grona strzelców gola na Stadionie Narodowym, a tworzą je gwiazdy światowego futbolu między innymi Jakub Błaszczykowski, Wayne Rooney, Mario Balotelli, oraz Cristiano Ronaldo.

Finał Ogólnopolski Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” będzie doskonałą okazją do aktywnego i emocjonującego spędzenia majówki w prawdziwe piłkarskim klimacie.

Nagroda Główna

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 otrzymają upragniony Puchar Tymbarku oraz wyjadą w piłkarską podróż do Hamburga na niezwykle emocjonujący mecz Niemcy-Polska.

Zostanie on rozegrany 13 maja na stadionie Imtech Arena mogącym pomieścić blisko 60 tysięcy widzów. Zdobywcy Pucharu Tymbarku będą mieli okazję dopingować podopiecznych selekcjonera  Adama Nawałki w walce o historyczne zwycięstwo nad reprezentacją Niemiec.

Turniej przyszłych mistrzów

Pomysłodawcą oraz organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od ośmiu lat firma
Tymbark.
Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych  marzeń.

Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w trakcie czternastoletniej historii Turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych. Do tego grona należą: Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Drużyny uczestniczące w Finale Ogólnopolskim

Honorowy Patronat nad Turniejem sprawuje Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska. Turniej patronatem objęli także: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Finał Ogólnopolski rozgrywany jest pod patronatem Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m. st. Warszawy.

Patronat medialny nad Turniejem objęli: TVN, Onet, Przegląd Sportowy i Fakt
Partnerami Turnieju są także NIKE, Reporter Young oraz Wydawnictwo SQN
 
Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Trwa rejestracja do XI edycji Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy

17 sierpnia odbędzie się XI edycja  wrotkarskiego Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy. Rywalizacji  na dystansie maratonu będą towarzyszyć półmaraton oraz wyścig fitness na 10km. Poza sportowymi zmaganiami na uczestników imprezy będą czekać szkółki  wrotkarskie, targi sprzętu wrotkarskiego oraz zbiórka charytatywna. 

Aktywne Szkoły MultiSport po raz pierwszy w stolicy

W szkołach na Dolnym Śląsku ruszyła właśnie druga runda międzyszkolnego turnieju sportowego, który zachęca dzieci do aktywności fizycznej. Aktywne Szkoły MultiSport to test sprawnościowy łączący w sobie ruch i kochaną przez dzieci multimedialną technologię, jak również działania wspierające promocję ruchu wśród najmłodszych w ich najbliższym otoczeniu. Podczas Narodowego Dnia Sportu projekt został zaprezentowany po raz pierwszy w Warszawie, gdzie skorzystało z niego aż 250 dzieci. 

Polskie Radio Dzieciom na trasie Przedszkoliady.pl

20 000 „Aktywnych Przedszkolaków”, 50 lokalizacji w całym kraju, 90 spotkań pełnych aktywności sportowych. W sobotę 1 lutego w Sieradzu odbędzie się najbliższa odsłona akcji „Orlen Przedszkoliada Tour 2020” największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym trasy.

Jutro zaczynamy kolejny tydzień akcji

To już dzisiaj! Oddajemy Rodzicom we władanie panel użytkownika! Po zalogowaniu, to właśnie tu mogą sprawdzić skalę wsparcia dla Drużyny ich Dziecka, zobaczyć ranking Klubów, czy zapoznać się z aktywnością innych użytkowników. A przede wszystkim głosować dalej! Poznaj wszystkie możliwości strefy użytkownika Sportbonus!  

Mama i dziecko razem tańczą ZUMBĘ - nowy projekt Egurrola Dance Studio

Taniec to zdrowie! Jak przekonać do tego malucha? Dzieci uczą się przez naśladowanie innych, dlatego zacznij od siebie i tańcz! Najlepiej z dzieckiem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.