konkurs link

newsletter

  • 13.8.2022, Imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym
 
 

Finał Pucharu Tymbarku na Stadionie Narodowym

Finał Pucharu Tymbarku na Stadionie Narodowym

Już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie poznamy triumfatorów XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski i wyłonią najlepsze drużyny w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców. Na zwycięzców czeka upragniony Puchar Tymbarku oraz wyjazd do Hamburga na towarzyskie spotkanie Niemcy – Polska.

Stadion Narodowy dla Najlepszych

Z ponad 200 tysięcy dzieci zgłoszonych do tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w grze pozostało 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w Polsce. To najlepsi z najlepszych – mistrzowie wszystkich województw w kategoriach U-10 i U-12.  Ich zmagania i popisowe akcje obejrzymy podczas Finału Ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie.

W turnieju o Puchar Tymbarku spełniają się największe piłkarskie marzenia dzieci. Każde dziecko, które kopie piłkę na podwórku marzy o tym by zagrać kiedyś na Stadionie Narodowym.  Obecnie, aby zagrać na tym wspaniałym obiekcie, trzeba trafić do Reprezentacji Polski lub wystąpić w finale Pucharu Polski. Od tego roku jest też trzecia droga – zarezerwowana tylko dla najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w naszym kraju, finalistów  Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Tegoroczny finał będzie niepowtarzalny, ponieważ tego samego dnia i na tym samym stadionie wyłonieni zostaną zdobywcy Pucharu Polski oraz Pucharu Tymbarku. Już 2 maja na Stadionie Narodowym rozegrany zostanie mecz finałowy Pucharu Polski, a kilka godzin przed tym wydarzeniem na murawę wybiegną najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” by rywalizować o mistrzowski tytuł w kategoriach U-10 i U-12 oraz wyjątkowy Puchar Tymbarku.

Zanim boiskowe emocje sięgną zenitu wszystkich uczestników Wielkiego Finału czeka uroczyste otwarcie i ceremonia losowania grup, które odbędą się 30 kwietnia na Placu Defilad w Warszawie. Dzień później wystartują eliminacje grupowe, które zostaną rozegrane na stadionie Polonii Warszawa, obiekcie przygotowań reprezentacji Polski do turnieju Euro 2012.

Tegoroczni finaliści mogą dostąpić nie lada zaszczytu, ponieważ w tym roku każdy uczestnik Wielkiego Finału stanie przed szansą dołączenia do elitarnego grona strzelców gola na Stadionie Narodowym, a tworzą je gwiazdy światowego futbolu między innymi Jakub Błaszczykowski, Wayne Rooney, Mario Balotelli, oraz Cristiano Ronaldo.

Finał Ogólnopolski Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” będzie doskonałą okazją do aktywnego i emocjonującego spędzenia majówki w prawdziwe piłkarskim klimacie.

Nagroda Główna

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 otrzymają upragniony Puchar Tymbarku oraz wyjadą w piłkarską podróż do Hamburga na niezwykle emocjonujący mecz Niemcy-Polska.

Zostanie on rozegrany 13 maja na stadionie Imtech Arena mogącym pomieścić blisko 60 tysięcy widzów. Zdobywcy Pucharu Tymbarku będą mieli okazję dopingować podopiecznych selekcjonera  Adama Nawałki w walce o historyczne zwycięstwo nad reprezentacją Niemiec.

Turniej przyszłych mistrzów

Pomysłodawcą oraz organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od ośmiu lat firma
Tymbark.
Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych  marzeń.

Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w trakcie czternastoletniej historii Turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych. Do tego grona należą: Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Drużyny uczestniczące w Finale Ogólnopolskim

Honorowy Patronat nad Turniejem sprawuje Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska. Turniej patronatem objęli także: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Finał Ogólnopolski rozgrywany jest pod patronatem Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m. st. Warszawy.

Patronat medialny nad Turniejem objęli: TVN, Onet, Przegląd Sportowy i Fakt
Partnerami Turnieju są także NIKE, Reporter Young oraz Wydawnictwo SQN
 
Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Sezon rowerowy czas zacząć!

Atmosfera kolarskiego święta, brak ograniczeń, trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników - czyli Skandia Maraton Lang Team 2013. By do nas dołączyć - wystarczy rower i kask! Tu nie ma przegranych - można tylko wygrać! - Czasy się zmieniają, technologia idzie do przodu, rowery są szybsze i lżejsze, ale dreszczyk emocji na starcie pozostaje wciąż ten sam! - tak - zaangażowanie, miasta finału Skandii Maratonu, w organizację wyścigu, tłumaczy przedstawiciel Kwidzyna - Jan Kozłowski.

Ruszyła Warszawska Liga Biegowa

23 września na stadionie lekkoatletycznym warszawskiej AWF wystartował najlepszy w Polsce projekt biegowy dla dzieci. Już podczas pierwszej rundy mieliśmy okazję zobaczyć blisko 200 dzieciaków, które ścigały się na 100m, 400m a nawet 800m. Szczególnie widowiskową oprawę miały biegi na 800m, kiedy zaczęło padać, a stadion rozświetliły jupitery. 

Rusza program Kumulacja Aktywności

16 września 2013 Fundacja LOTTO Milion Marzeń zainaugurowała swój nowy program sportowy – „Kumulacja Aktywności”. Jego celem jest zachęcenie młodzieży do większej aktywności fizycznej.

W drodze na Stadion Narodowy. Startują Finały Wojewódzkie Pucharu Tymbarku

Już w najbliższą środę, 26 marca, ruszają finały wojewódzkie XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – największej imprezy piłkarskiej dla dzieci w Europie. Podczas dwudniowych finałów poznamy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców z każdego województwa w kategoriach U-10 i U-12. 

„100 zabaw z piłka nożną” – nowość od Kapitana Nauki

100 zabaw to kreatywne pakiety (książka + 30 kart + flamaster), które wspierają wszechstronny rozwój przedszkolaków. Rozwijające zabawy z sympatycznymi bohaterami doskonalą kompetencje logiczne, matematyczne, przyrodnicze i językowe. Wyróżnione w konkursach „Świat Przyjazny Dziecku” oraz „Zabawka Roku 2017.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.