konkurs link

newsletter

  • 31.5.2020, Imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila
 
 

Bart Swings i Claudia Pechstein triumfują w XI Maratonie Sierpniowym

Bart Swings i Claudia Pechstein triumfują w XI Maratonie Sierpniowym
Belg Bart Swings wśród mężczyzn i Niemka Claudia Pechstein wśród kobiet triumfują w XI Maratonie Sierpniowym. Zarówno w rywalizacji Pań, jak i Panów o ostatecznym wyniku rozstrzygała różnica około 1 sekundy. Nowym Mistrzem Polski został Paweł Ciężki, a Mistrzynią Aleksandra Glamowska. 
Rozgrywany w Gdańsku Maraton Sierpniowy jest największą imprezą wrotkarską w Polsce. W właśnie zakończonej, XI edycji zawodów bieg maratoński mężczyzn z czasem 01:05:30.58 wygrał Belg Bart Swings z Powerslide World Matter Team, dla którego jest to zdecydowanie udany sezon. Poza triumfem w gdańskim Maratonie może on pochwalić się między innymi zwycięstwem w największym na świecie maratonie berlińskim oraz 3 medalami Mistrzostw Świata. Tuż za jego plecami znalazł się jego największy rywal Francuz Ewen Fernandez z Rollerblade Speed Team. Różnica czasu między zawodnikami wynosiła zaledwie 0,35 sekundy. Na najniższym stopniu podium znalazł się Polak Paweł Cieżki. Tutaj różnica czasu była już dość znaczna i wynosiła ponad 6 minut.
 
Równie emocjonująca walka rozegrał się w wyścigu kobiet. Przez większość wyścigu w pierwszej trójce znajdowały się Niemka Claudia Pechstein, Ukrainka Anna Muzyka i Polka Aleksandra Glamkowska. Dwie pierwsze zawodniczki mocno przyspieszyły na finiszu i ostatecznie rozstrzygnęły wyścig między sobą na ostatniej prostej. Zwycięsko z tego starcia wyszła Claudia Pechstein, która z sekundą przewagi została triumfatorką XI Maratonu Sierpniowego. Trzecie miejsce, ze stratą minuty i czterech sekund zdobyła Aleksandra Glamowska, której omal z podium nie zepchnęła juniorka Kaja Gajewska. Młodej zawodniczce do medalu zabrakło około jednej sekundy.
 
Bieg maratoński zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn ma rangę Mistrzostw Polski. O tytuł mogą walczyć zawodnicy posiadający licencję Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Walkę o prestiżowy tytuł u Panów rozstrzygały pojedyncze sekundy. Mistrzem Polski został Paweł Ciężki, sekundę po nim dojechał na metę Bartosz Chojnacki, a po kolejnej sekundzie dołączył do nich Bartosz Chojnacki.
 
Ambitną walkę o tytuł Mistrzyni Polski stoczyły również kobiety. Nową Mistrzynią Polski została Aleksandra Glamowska. Wicemistrzynią Polski seniorek została Aniela Dymiszkiewicz, która na mecie zameldowała się z czasem gorszym o 3 sekundy od zwyciężczyni. Najniższy stopień podium przypadł Aleksandrze Szymkiewicz ze stratą 4 sekund do Mistrzyni Polski.
 
Poza głównym biegiem, równocześnie na trasie rozegrała się walka w biegu półmaratońskim. W rywalizacja Panów po niesamowitym finiszu zwycięzcą okazał się Krynicki Maciej. Mniej niż sekundę zanim na mecie zameldowali się Kamil Skrzypiec i reprezentant białorusi Ivan Vodzianitksi. W półmaratonie kobiet triumfowała Wiktoria Dąbrowska. Odpowiednio 4 i 5 sekund wolniej od niej na metę dotarły Karolina Bech i Joanna Hajduk. Co warto podkreślić zwyciężczyni jest dopiero kadetką, więc jeszcze długa kariera przed nią.
 
Pełne wyniki, wraz z czasami, średnimi prędkościami zawodników i wieloma informacjami można znaleźć na pod adresem:
http://wyniki.b4sport.pl/xi-maraton-sierpniowy-im-lecha-walesy-maraton-kobiety/

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to jedna z największych imprez wrotkarskich w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 2009 roku. W ramach wydarzenia odbywają się zawody na dystansach maratonu, półmaratonu i fitness (10km), zawody dla dzieci, szkółki wrotkarskie, targi sprzętu oraz warsztaty ze światowej klasy zawodnikami.
 
 
Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Nudny WF? Nic podobnego! Zobacz jak zorganizować ciekawe zajęcia

Zaskocz swoich uczniów oryginalnymi zajęciami, wprowadzając do nich elementy sztuki walki!

Po 10 latach wspierania młodych sportowców Fundacja Veolia Polska zajmie się najmłodszymi

Bilans 10 lat działalności programu Sportowa Akademia Veolia to 206 objętych stypendiami wychowanków, w tym olimpijczyków i uczestników mistrzowskich imprez, reprezentujących 34 różne dyscypliny. Podczas gali podsumowującej 10. edycję projektu organizatorzy ogłosili powstanie „SAV Junior”, czyli nowej formuły, która wejdzie w życie już w przyszłym roku.

Rusza LOTTO Poland Bike Marathon 2014!

Trzy, dwa, jeden… start! Już po raz szósty miłośnicy jazdy na rowerach górskich z charakterystycznymi, okrągłymi numerami LOTTO Poland Bike Marathon pojawią się na bezdrożach i leśnych duktach. Przede wszystkim Mazowsza, bo aż jedenaście z trzynastu zaplanowanych etapów cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, zostanie rozegranych w bezpośredniej bliskości Warszawy. 

Wyniki międzynarodowego badania aktywności fizycznej dzieci Global Matrix

Zgodnie z wynikami Global Matrix 3.0, badania prowadzonego w ramach organizacji Active Healthy Kids Global Alliance (AHKGA), ogólna sprawność fizyczna dzieci w Polsce została oceniona na D- (w pięciostopniowej skali ocen od A do F). Wpływ na tak niską ocenę ma m.in. fakt, że jedynie 20 proc. dzieci w naszym kraju spełnia kryteria WHO dotyczące codziennej, godzinnej aktywności fizycznej. Wśród 17 europejskich krajów biorących udział w badaniu Polska zajęła wraz z Niemcami, Danią i Estonią przedostatnie miejsce, wyprzedzając jedynie Szkocję, która w tym wskaźniku uzyskała najgorszy wynik. 

Konkurs Bez kasku nie jadę! - Nagrody główne i wyróżnienia

W ramach Akcji społecznej "Bez kasku nie jadę!", prowadzonej przez nasz portal przy wsparciu Partnerów, zorganizowaliśmy ogólnopolski konkurs plastyczny, na który spłynęło ponad 400 prac. Uczestnicy nadsyłali prace w dwóch kategoriach - grupowej i indywidualnej. Na autorów trzech najlepszych prac indywidualnych czekały przedszkolne zestawy plastyczne, a prac zbiorowych - 3 zestawy dla grupy przedszkolnej - ufundowane przez firmę Astra. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają zestawy Bazgroszytów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.