konkurs link

newsletter

  • 28.5.2022, Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
 
 

Bart Swings i Claudia Pechstein triumfują w XI Maratonie Sierpniowym

Bart Swings i Claudia Pechstein triumfują w XI Maratonie Sierpniowym
Belg Bart Swings wśród mężczyzn i Niemka Claudia Pechstein wśród kobiet triumfują w XI Maratonie Sierpniowym. Zarówno w rywalizacji Pań, jak i Panów o ostatecznym wyniku rozstrzygała różnica około 1 sekundy. Nowym Mistrzem Polski został Paweł Ciężki, a Mistrzynią Aleksandra Glamowska. 
Rozgrywany w Gdańsku Maraton Sierpniowy jest największą imprezą wrotkarską w Polsce. W właśnie zakończonej, XI edycji zawodów bieg maratoński mężczyzn z czasem 01:05:30.58 wygrał Belg Bart Swings z Powerslide World Matter Team, dla którego jest to zdecydowanie udany sezon. Poza triumfem w gdańskim Maratonie może on pochwalić się między innymi zwycięstwem w największym na świecie maratonie berlińskim oraz 3 medalami Mistrzostw Świata. Tuż za jego plecami znalazł się jego największy rywal Francuz Ewen Fernandez z Rollerblade Speed Team. Różnica czasu między zawodnikami wynosiła zaledwie 0,35 sekundy. Na najniższym stopniu podium znalazł się Polak Paweł Cieżki. Tutaj różnica czasu była już dość znaczna i wynosiła ponad 6 minut.
 
Równie emocjonująca walka rozegrał się w wyścigu kobiet. Przez większość wyścigu w pierwszej trójce znajdowały się Niemka Claudia Pechstein, Ukrainka Anna Muzyka i Polka Aleksandra Glamkowska. Dwie pierwsze zawodniczki mocno przyspieszyły na finiszu i ostatecznie rozstrzygnęły wyścig między sobą na ostatniej prostej. Zwycięsko z tego starcia wyszła Claudia Pechstein, która z sekundą przewagi została triumfatorką XI Maratonu Sierpniowego. Trzecie miejsce, ze stratą minuty i czterech sekund zdobyła Aleksandra Glamowska, której omal z podium nie zepchnęła juniorka Kaja Gajewska. Młodej zawodniczce do medalu zabrakło około jednej sekundy.
 
Bieg maratoński zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn ma rangę Mistrzostw Polski. O tytuł mogą walczyć zawodnicy posiadający licencję Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Walkę o prestiżowy tytuł u Panów rozstrzygały pojedyncze sekundy. Mistrzem Polski został Paweł Ciężki, sekundę po nim dojechał na metę Bartosz Chojnacki, a po kolejnej sekundzie dołączył do nich Bartosz Chojnacki.
 
Ambitną walkę o tytuł Mistrzyni Polski stoczyły również kobiety. Nową Mistrzynią Polski została Aleksandra Glamowska. Wicemistrzynią Polski seniorek została Aniela Dymiszkiewicz, która na mecie zameldowała się z czasem gorszym o 3 sekundy od zwyciężczyni. Najniższy stopień podium przypadł Aleksandrze Szymkiewicz ze stratą 4 sekund do Mistrzyni Polski.
 
Poza głównym biegiem, równocześnie na trasie rozegrała się walka w biegu półmaratońskim. W rywalizacja Panów po niesamowitym finiszu zwycięzcą okazał się Krynicki Maciej. Mniej niż sekundę zanim na mecie zameldowali się Kamil Skrzypiec i reprezentant białorusi Ivan Vodzianitksi. W półmaratonie kobiet triumfowała Wiktoria Dąbrowska. Odpowiednio 4 i 5 sekund wolniej od niej na metę dotarły Karolina Bech i Joanna Hajduk. Co warto podkreślić zwyciężczyni jest dopiero kadetką, więc jeszcze długa kariera przed nią.
 
Pełne wyniki, wraz z czasami, średnimi prędkościami zawodników i wieloma informacjami można znaleźć na pod adresem:
http://wyniki.b4sport.pl/xi-maraton-sierpniowy-im-lecha-walesy-maraton-kobiety/

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to jedna z największych imprez wrotkarskich w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 2009 roku. W ramach wydarzenia odbywają się zawody na dystansach maratonu, półmaratonu i fitness (10km), zawody dla dzieci, szkółki wrotkarskie, targi sprzętu oraz warsztaty ze światowej klasy zawodnikami.
 
 
Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Konkurs Bez kasku nie jadę! - Nagrody główne i wyróżnienia

W ramach Akcji społecznej "Bez kasku nie jadę!", prowadzonej przez nasz portal przy wsparciu Partnerów, zorganizowaliśmy ogólnopolski konkurs plastyczny, na który spłynęło ponad 400 prac. Uczestnicy nadsyłali prace w dwóch kategoriach - grupowej i indywidualnej. Na autorów trzech najlepszych prac indywidualnych czekały przedszkolne zestawy plastyczne, a prac zbiorowych - 3 zestawy dla grupy przedszkolnej - ufundowane przez firmę Astra. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają zestawy Bazgroszytów.

SportowaRodzina.pl na Targach Wiatr i Woda - relacja

W pierwszy marcowy weekend wybraliśmy się na 25. edycję Targów Wiatr i Woda, które już tradycyjnie odbywały się w w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Zakoczyła nas znikoma liczba jachtów żaglowych, natłok łodzi motorowych i..., coraz bardziej interesujących nas kajaków.

Wyniki Sportowej Książki Roku 2018

Książka sportowa przestała być w Polsce synonimem książki mało ambitnej. Rynek polskiej literatury sportowej jest coraz większy i – przede wszystkim – charakteryzuje się coraz większym zbiorem publikacji o wysokiej jakości literackiej. W samym tylko roku 2018 w swoje ręce czytelnicy dostali ponad sto pięćdziesiąt tytułów reprezentujących różne formy – biografie, monografie, poradniki, czy albumy. Z tego zacnego grona szósty rok z rzędu wybraliśmy Sportowe Książki Roku.

Polskie Radio Dzieciom na trasie Przedszkoliady.pl

20 000 „Aktywnych Przedszkolaków”, 50 lokalizacji w całym kraju, 90 spotkań pełnych aktywności sportowych. W sobotę 1 lutego w Sieradzu odbędzie się najbliższa odsłona akcji „Orlen Przedszkoliada Tour 2020” największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym trasy.

Na polu i w górach - aktywnie z niemowlęciem. Wyniki konkursu

Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób nadal realizować swoje sportowe pasje po pojawieniu się na świecie dzieci? Uczestnicy konkursu "Aktywnie z niemowlęciem" udowodnili, że jest to możliwe - i to niemal od pierwszych tygodni życia potomka. Szczególnie dwie opowieści zrobiły na nas wrażenie. Dlatego postanowiliśmy wyróżnić ich autorki - Martę Kopyt i Beatę Chmiel, nagrodami ufundowanymi przez Miffyshop.pl. Gratulujemy, a wsyzstkich zachęcamy do przeczytania nadesłanych prac i brania przykładu!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.