konkurs link

newsletter

  • 15.8.2020, Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
 
 

Bart Swings i Claudia Pechstein triumfują w XI Maratonie Sierpniowym

Bart Swings i Claudia Pechstein triumfują w XI Maratonie Sierpniowym
Belg Bart Swings wśród mężczyzn i Niemka Claudia Pechstein wśród kobiet triumfują w XI Maratonie Sierpniowym. Zarówno w rywalizacji Pań, jak i Panów o ostatecznym wyniku rozstrzygała różnica około 1 sekundy. Nowym Mistrzem Polski został Paweł Ciężki, a Mistrzynią Aleksandra Glamowska. 
Rozgrywany w Gdańsku Maraton Sierpniowy jest największą imprezą wrotkarską w Polsce. W właśnie zakończonej, XI edycji zawodów bieg maratoński mężczyzn z czasem 01:05:30.58 wygrał Belg Bart Swings z Powerslide World Matter Team, dla którego jest to zdecydowanie udany sezon. Poza triumfem w gdańskim Maratonie może on pochwalić się między innymi zwycięstwem w największym na świecie maratonie berlińskim oraz 3 medalami Mistrzostw Świata. Tuż za jego plecami znalazł się jego największy rywal Francuz Ewen Fernandez z Rollerblade Speed Team. Różnica czasu między zawodnikami wynosiła zaledwie 0,35 sekundy. Na najniższym stopniu podium znalazł się Polak Paweł Cieżki. Tutaj różnica czasu była już dość znaczna i wynosiła ponad 6 minut.
 
Równie emocjonująca walka rozegrał się w wyścigu kobiet. Przez większość wyścigu w pierwszej trójce znajdowały się Niemka Claudia Pechstein, Ukrainka Anna Muzyka i Polka Aleksandra Glamkowska. Dwie pierwsze zawodniczki mocno przyspieszyły na finiszu i ostatecznie rozstrzygnęły wyścig między sobą na ostatniej prostej. Zwycięsko z tego starcia wyszła Claudia Pechstein, która z sekundą przewagi została triumfatorką XI Maratonu Sierpniowego. Trzecie miejsce, ze stratą minuty i czterech sekund zdobyła Aleksandra Glamowska, której omal z podium nie zepchnęła juniorka Kaja Gajewska. Młodej zawodniczce do medalu zabrakło około jednej sekundy.
 
Bieg maratoński zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn ma rangę Mistrzostw Polski. O tytuł mogą walczyć zawodnicy posiadający licencję Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Walkę o prestiżowy tytuł u Panów rozstrzygały pojedyncze sekundy. Mistrzem Polski został Paweł Ciężki, sekundę po nim dojechał na metę Bartosz Chojnacki, a po kolejnej sekundzie dołączył do nich Bartosz Chojnacki.
 
Ambitną walkę o tytuł Mistrzyni Polski stoczyły również kobiety. Nową Mistrzynią Polski została Aleksandra Glamowska. Wicemistrzynią Polski seniorek została Aniela Dymiszkiewicz, która na mecie zameldowała się z czasem gorszym o 3 sekundy od zwyciężczyni. Najniższy stopień podium przypadł Aleksandrze Szymkiewicz ze stratą 4 sekund do Mistrzyni Polski.
 
Poza głównym biegiem, równocześnie na trasie rozegrała się walka w biegu półmaratońskim. W rywalizacja Panów po niesamowitym finiszu zwycięzcą okazał się Krynicki Maciej. Mniej niż sekundę zanim na mecie zameldowali się Kamil Skrzypiec i reprezentant białorusi Ivan Vodzianitksi. W półmaratonie kobiet triumfowała Wiktoria Dąbrowska. Odpowiednio 4 i 5 sekund wolniej od niej na metę dotarły Karolina Bech i Joanna Hajduk. Co warto podkreślić zwyciężczyni jest dopiero kadetką, więc jeszcze długa kariera przed nią.
 
Pełne wyniki, wraz z czasami, średnimi prędkościami zawodników i wieloma informacjami można znaleźć na pod adresem:
http://wyniki.b4sport.pl/xi-maraton-sierpniowy-im-lecha-walesy-maraton-kobiety/

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to jedna z największych imprez wrotkarskich w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 2009 roku. W ramach wydarzenia odbywają się zawody na dystansach maratonu, półmaratonu i fitness (10km), zawody dla dzieci, szkółki wrotkarskie, targi sprzętu oraz warsztaty ze światowej klasy zawodnikami.
 
 
Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Snow outside, smile inside czyli nowa kolekcja Wed’ze by Decathlon ZIMA 2017/2018

Stok narciarski to miejsce, w którym możemy dać upust naszym modowym potrzebom i wybrać strój, który odzwierciedla nasz indywidualny styl. Pojawiające się co sezon coraz nowsze fasony i wzory dają ogromne pole do manewru, ale zasada jest jedna: bądź sobą! W tym roku umożliwi nam to najnowsza kolekcja Wed’ze by Decathlon ZIMA 2017/2018.  

Różnorodność aktywności podczas Akademii Duckie Deck

Oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty, wypełniona interaktywnymi stanowiskami i obiektami do twórczej zabawy i nauki strefa otwarta oraz pełna klocków, kolejek, puzzli i kredek strefa malucha. Akademia Duckie Deck to aż trzy specjalne strefy przygotowane z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Dwie z nich nie wymagają rejestracji i zapisów i dostępne są dla wszystkich rodzin.

Sportowa Książka Roku 2018 już trwa

Książka sportowa przestała być w Polsce synonimem książki mało ambitnej. Rynek polskiej literatury sportowej jest coraz większy i – przede wszystkim – charakteryzuje się coraz większym zbiorem publikacji o wysokiej jakości literackiej. W samym tylko roku 2018 w swoje ręce czytelnicy dostali ponad dwieście tytułów. Z tego grona szósty rok z rzędu wybierać będziemy Sportowe Książki Roku. Głosowanie właśnie się rozpoczęło!

Z Czadem w Bieszczadach

Wyjątkowy i kolorowy przewodnik dla dzieci (i rodziców) po Bieszczadach, w którym znalazło się miejsce zarówno na legendy, ciekawostki czy historię, jak i opisy szlaków, praktyczne informacje niezbędne podczas wędrówki oraz quizy, kolorowanki i zagadki. Po górach oprowadzi  Was przyjazny Czad – rdzenny mieszkaniec najdzikszych i przez wielu uznawanych za najpiękniejsze gór w Polsce.  

Rusza LOTTO Poland Bike Marathon 2014!

Trzy, dwa, jeden… start! Już po raz szósty miłośnicy jazdy na rowerach górskich z charakterystycznymi, okrągłymi numerami LOTTO Poland Bike Marathon pojawią się na bezdrożach i leśnych duktach. Przede wszystkim Mazowsza, bo aż jedenaście z trzynastu zaplanowanych etapów cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, zostanie rozegranych w bezpośredniej bliskości Warszawy. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.