konkurs link

newsletter

  • 25.2.2020, Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd
 
 

Aktywne Szkoły MultiSport po raz pierwszy w stolicy

Aktywne Szkoły MultiSport po raz pierwszy w stolicy
W szkołach na Dolnym Śląsku ruszyła właśnie druga runda międzyszkolnego turnieju sportowego, który zachęca dzieci do aktywności fizycznej. Aktywne Szkoły MultiSport to test sprawnościowy łączący w sobie ruch i kochaną przez dzieci multimedialną technologię, jak również działania wspierające promocję ruchu wśród najmłodszych w ich najbliższym otoczeniu. Podczas Narodowego Dnia Sportu projekt został zaprezentowany po raz pierwszy w Warszawie, gdzie skorzystało z niego aż 250 dzieci. 
Jak podaje NIK w Polsce już ponad jedna trzecia uczniów nie ćwiczy na WF-ie. W szkołach podstawowych około 15 proc. dzieci regularnie przynosi zwolnienia, a z wiekiem ten odsetek wzrasta. Tą niechlubną statystykę próbuje przełamać projekt „Aktywne Szkoły MultiSport”. To inicjatywa prowadzona obecnie w szkołach podstawowych na Dolnym Śląsku, gdzie zachęca się do aktywności fizycznej dzieci, edukuje ich rodziców i nauczycieli. Projekt opiera się na stacjach z ćwiczeniami fizycznymi europejskiego testu sprawności EuroFit. To co wyróżnia tę inicjatywę to fakt, że ćwiczenia sportowe łączą się tu z multimedialną, kosmiczną zabawą, w której dzieci pokonują animowane potwory z Galaktyki Bezruchu.

Pierwsza edycja projektu prowadzona jest od początku roku w 35 dolnośląskich szkołach. Ma formułę dwuetapowego, międzyszkolnego turnieju sportowego. Dzieci z Dolnego Śląska sprawdziły poziom swojej aktywności fizycznej w pierwszym etapie turnieju wykonując m.in. skok w dal, zwis na drążku, czy brzuszki. Wyniki dzieci przełożyły się na punkty w międzyszkolnej rywalizacji, w której nagrodą są wyprawki sportowe.  Podczas Narodowego Dnia Sportu swoich sił w kosmicznym teście sprawnościowym spróbowało 250 dzieci z Warszawy. To pierwszy raz, gdy projekt opuścił mury szkół i pojawił się w przestrzeni miejskiej.

- Zainteresowanie dzieci projektem pokazuje, że warto stawiać na inicjatywy, które łączą naturalną dla dzieci interaktywną technologię, ruch i zabawę. Jak wskazuje badanie aktywności fizycznej Polaków MultiSport Index 2018, zaledwie 6 proc. rodziców ceniących sobie sportowe towarzystwo, jako kompanów na trening zabierają dzieci. Wciąż co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej. Dlatego podczas pikniku na PGE Narodowym zmobilizowaliśmy do aktywności wszystkie pokolenia– mówi Adam Radzi, Członek Zarządu Benefit Systems S.A, głównego partnera tegorocznego Pikniku.

Piknik z okazji Narodowego Dnia Sportu odwiedziło prawie 10 tysięcy osób. W strefach MultiSport uczestnicy zrobili blisko 600 koktajli siłą własnych nóg, zjedli ponad 600 kg jabłek, skorzystali z konsultacji z fizjoterapeutami i dietetykami oraz sprawdzili skład swoich ciał na specjalnych wagach.
- Wydarzenia takie jak sportowo-rodzinny piknik pokazują, że rodziny lubią spędzać czas aktywnie, ale brakuje im do tego okazji, dlatego warto to zmieniać w trosce o zdrowie wszystkich pokoleń – zaznacza Adam Radzki.
 
Organizatorem Pikniku z okazji Narodowego Dnia Sportu jest Fundacja Zwalcz Nudę. Za sprawą Fundacji Zwalcz Nudę już szósty raz 39 polskich miast rozruszało dzieci, ich rodziców i dziadków. Szczegółowe informacje na temat inicjatywy odnaleźć można na : www.narodowydziensportu.pl.

Więcej informacji na temat projektu Aktywne Szkoły MultiSport znajduje się na stronie internetowej: www.aktywneszkoly.pl
 
 
Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

400 000 złotych na rehabilitację dzieciaków!

Za nami dziesiąta edycja ECCO Walkathon, największego charytatywnego spaceru świata, który odbył się na warszawskiej Agrykoli. 10 tysięcy osób wspólnie pokonało ponad 81 000 kilometrów, by ECCO mogło przekazać na cele charytatywne 364 944 złotych. Dodatkowo, dzięki zdjęciom ze spacerów, zebrano 40 000 złotych na alpakoterapię w warszawskim ZOO! Wspólnie na Agrykoli bawiło się i spacerowało 16 000 osób.

Po 10 latach wspierania młodych sportowców Fundacja Veolia Polska zajmie się najmłodszymi

Bilans 10 lat działalności programu Sportowa Akademia Veolia to 206 objętych stypendiami wychowanków, w tym olimpijczyków i uczestników mistrzowskich imprez, reprezentujących 34 różne dyscypliny. Podczas gali podsumowującej 10. edycję projektu organizatorzy ogłosili powstanie „SAV Junior”, czyli nowej formuły, która wejdzie w życie już w przyszłym roku.

Boisko od Śnieżki dla szkoły w Starych Zawadach!

Zwycięzcą ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu „Kolorowe Boiska czyli... Szkolna Pierwsza Liga” została Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Zawadach (woj. mazowieckie). Już we wrześniu jej uczniowie rozegrają pierwszy mecz na wielofunkcyjnym boisku ufundowanym przez twórcę konkursu – Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA.

Onko-Olimpiada 2018

24 sierpnia 2018 roku o godzinie 10.00 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie rozpocznie się VII edycja Międzynarodowych Igrzysk Sportowych „Onko-Olimpiada”. W ostatni weekend sierpnia dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz młodzi pacjenci onkologiczni z Ukrainy, Litwy, Słowacji, Rumunii i Turcji wezmą udział w zawodach sportowych w różnych dyscyplinach. Igrzyska otworzy bieg z pochodnią aktora Tomasza Ciachorowskiego.  

Aktywna majówka – jak ciekawie spędzić długi weekend

Majówka tuż tuż, więc najwyższa pora, by zaplanować wypoczynek w czasie wolnych dni, zwłaszcza, że w tym roku wystarczy wziąć 3 dni urlopu, by cieszyć się dziewięciodniową labą.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.