konkurs link

newsletter

  • 21.1.2022, Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław
 
 

Aktywne Szkoły MultiSport po raz pierwszy w stolicy

Aktywne Szkoły MultiSport po raz pierwszy w stolicy
W szkołach na Dolnym Śląsku ruszyła właśnie druga runda międzyszkolnego turnieju sportowego, który zachęca dzieci do aktywności fizycznej. Aktywne Szkoły MultiSport to test sprawnościowy łączący w sobie ruch i kochaną przez dzieci multimedialną technologię, jak również działania wspierające promocję ruchu wśród najmłodszych w ich najbliższym otoczeniu. Podczas Narodowego Dnia Sportu projekt został zaprezentowany po raz pierwszy w Warszawie, gdzie skorzystało z niego aż 250 dzieci. 
Jak podaje NIK w Polsce już ponad jedna trzecia uczniów nie ćwiczy na WF-ie. W szkołach podstawowych około 15 proc. dzieci regularnie przynosi zwolnienia, a z wiekiem ten odsetek wzrasta. Tą niechlubną statystykę próbuje przełamać projekt „Aktywne Szkoły MultiSport”. To inicjatywa prowadzona obecnie w szkołach podstawowych na Dolnym Śląsku, gdzie zachęca się do aktywności fizycznej dzieci, edukuje ich rodziców i nauczycieli. Projekt opiera się na stacjach z ćwiczeniami fizycznymi europejskiego testu sprawności EuroFit. To co wyróżnia tę inicjatywę to fakt, że ćwiczenia sportowe łączą się tu z multimedialną, kosmiczną zabawą, w której dzieci pokonują animowane potwory z Galaktyki Bezruchu.

Pierwsza edycja projektu prowadzona jest od początku roku w 35 dolnośląskich szkołach. Ma formułę dwuetapowego, międzyszkolnego turnieju sportowego. Dzieci z Dolnego Śląska sprawdziły poziom swojej aktywności fizycznej w pierwszym etapie turnieju wykonując m.in. skok w dal, zwis na drążku, czy brzuszki. Wyniki dzieci przełożyły się na punkty w międzyszkolnej rywalizacji, w której nagrodą są wyprawki sportowe.  Podczas Narodowego Dnia Sportu swoich sił w kosmicznym teście sprawnościowym spróbowało 250 dzieci z Warszawy. To pierwszy raz, gdy projekt opuścił mury szkół i pojawił się w przestrzeni miejskiej.

- Zainteresowanie dzieci projektem pokazuje, że warto stawiać na inicjatywy, które łączą naturalną dla dzieci interaktywną technologię, ruch i zabawę. Jak wskazuje badanie aktywności fizycznej Polaków MultiSport Index 2018, zaledwie 6 proc. rodziców ceniących sobie sportowe towarzystwo, jako kompanów na trening zabierają dzieci. Wciąż co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej. Dlatego podczas pikniku na PGE Narodowym zmobilizowaliśmy do aktywności wszystkie pokolenia– mówi Adam Radzi, Członek Zarządu Benefit Systems S.A, głównego partnera tegorocznego Pikniku.

Piknik z okazji Narodowego Dnia Sportu odwiedziło prawie 10 tysięcy osób. W strefach MultiSport uczestnicy zrobili blisko 600 koktajli siłą własnych nóg, zjedli ponad 600 kg jabłek, skorzystali z konsultacji z fizjoterapeutami i dietetykami oraz sprawdzili skład swoich ciał na specjalnych wagach.
- Wydarzenia takie jak sportowo-rodzinny piknik pokazują, że rodziny lubią spędzać czas aktywnie, ale brakuje im do tego okazji, dlatego warto to zmieniać w trosce o zdrowie wszystkich pokoleń – zaznacza Adam Radzki.
 
Organizatorem Pikniku z okazji Narodowego Dnia Sportu jest Fundacja Zwalcz Nudę. Za sprawą Fundacji Zwalcz Nudę już szósty raz 39 polskich miast rozruszało dzieci, ich rodziców i dziadków. Szczegółowe informacje na temat inicjatywy odnaleźć można na : www.narodowydziensportu.pl.

Więcej informacji na temat projektu Aktywne Szkoły MultiSport znajduje się na stronie internetowej: www.aktywneszkoly.pl
 
 
Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Z Czadem w Bieszczadach

Wyjątkowy i kolorowy przewodnik dla dzieci (i rodziców) po Bieszczadach, w którym znalazło się miejsce zarówno na legendy, ciekawostki czy historię, jak i opisy szlaków, praktyczne informacje niezbędne podczas wędrówki oraz quizy, kolorowanki i zagadki. Po górach oprowadzi  Was przyjazny Czad – rdzenny mieszkaniec najdzikszych i przez wielu uznawanych za najpiękniejsze gór w Polsce.  

Mama i dziecko razem tańczą ZUMBĘ - nowy projekt Egurrola Dance Studio

Taniec to zdrowie! Jak przekonać do tego malucha? Dzieci uczą się przez naśladowanie innych, dlatego zacznij od siebie i tańcz! Najlepiej z dzieckiem.

Wyniki międzynarodowego badania aktywności fizycznej dzieci Global Matrix

Zgodnie z wynikami Global Matrix 3.0, badania prowadzonego w ramach organizacji Active Healthy Kids Global Alliance (AHKGA), ogólna sprawność fizyczna dzieci w Polsce została oceniona na D- (w pięciostopniowej skali ocen od A do F). Wpływ na tak niską ocenę ma m.in. fakt, że jedynie 20 proc. dzieci w naszym kraju spełnia kryteria WHO dotyczące codziennej, godzinnej aktywności fizycznej. Wśród 17 europejskich krajów biorących udział w badaniu Polska zajęła wraz z Niemcami, Danią i Estonią przedostatnie miejsce, wyprzedzając jedynie Szkocję, która w tym wskaźniku uzyskała najgorszy wynik. 

Półfinały i finał Ligi Mistrzów UEFA na wielkim ekranie tylko w Multikinie

Półfinały i finał Ligi Mistrzów na wielkim ekranie tylko w kinach sieci Multikino. O awans do finału Real Madryt zagra z Bayernem Monachium a Atletico Madryt zmierzy się z Chelsea Londyn.

Sportowa Książka Roku 2018 już trwa

Książka sportowa przestała być w Polsce synonimem książki mało ambitnej. Rynek polskiej literatury sportowej jest coraz większy i – przede wszystkim – charakteryzuje się coraz większym zbiorem publikacji o wysokiej jakości literackiej. W samym tylko roku 2018 w swoje ręce czytelnicy dostali ponad dwieście tytułów. Z tego grona szósty rok z rzędu wybierać będziemy Sportowe Książki Roku. Głosowanie właśnie się rozpoczęło!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.