konkurs link

newsletter

  • 23.2.2020, Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian
 
 

Optymiści Gdańsk - Żeglarstwo z pasją

Optymiści Gdańsk Optymiści Gdańsk

Szkółka Żeglarska Optymiści Gdańsk powstała w  2007 roku. Zajmuje się popularyzacją żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży z Trójmiasta i okolic. Obecnie liczy 38 uczestników. Bazą jest przystań Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich. Ten nowoczesny ośrodek żeglarski położony jest u ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej.

 

Z roku na rok żeglarstwo staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportu ze względu na swoje walory poznawcze i wychowawcze. Ludzie coraz chętniej spędzają czas wolny nad wodą.

 

Żeglarstwo kojarzy się z ekologią, z przestrzenią i wolnością. Jest dyscypliną elitarną ze względu na zasady etykiety żeglarskiej , którymi kierują się żeglarze. Etykieta Żeglarska to zbiór zasad dobrego wychowania i zasady fair play.

 

Optymiści Gdańsk odkrywają z dziećmi tajemnice żeglarskiego świata. Poznają ciekawe fakty z historii żeglugi, uczą się zasad aerodynamiki. Szybko zdobywają umiejętności manewrowania jachtem klasy Optymist. Optymist to prawdziwy fenomen, w Polsce żegluje kilka tysięcy łódek tej klasy.
Na całym świecie żegluje kilkaset tysięcy Optymistów. Łódka jest prosta w budowie i łatwa w obsłudze. Stwarza dziecku doskonałe warunki do bezpiecznej nauki żeglowania, dostarczając przy tym niezapomnianych  wrażeń.

 

W klasie Optymist rozgrywane są pasjonujące regaty na terenie całej Polski, zarówno na morzu, jak i na jeziorach.


Naszym sposobem na żeglarskie szkolenie dzieci jest połączenie treningu sportowego z ciekawą zabawą. Dzięki tej metodzie dzieci łatwiej oswajają się z żywiołem wiatru i wody. Z czasem nabierają ochoty na rywalizację w regatach.

 

Oprócz aktywności sportowej proponujemy dzieciom sporą dawkę kultury morskiej: naukę pieśni żeglarskich, morskie opowieści, spotkania z książką, turniej marynarski, poznawanie Gdańska z wody, zabawy terenowe na orientację, spotkania z ciekawymi ludźmi morza i wiele innych.

 

Latem i zimą wyjeżdżamy na wspólne obozy i półkolonie żeglarskie.

 

Kto jeszcze nie był na naszej przystani, koniecznie musi nas odwiedzić. Ahoj !!!

 

Trener Szkółki Żeglarskiej  "Optymiści Gdańsk”
Piotr Kamola

 

optymiscigdansklogo


www.optymisci.gdansk.pl

Opublikowano w: Sportowa Polska

Czytaj także

Wodny Park - Warszawianka

Wodny Park, przez niemal wszystkich nazywany potocznie "Warszawianką", działa od 1999 roku w miejscu, gdzie wcześniej znajdowała się odkryta pływalnia Klubu Sportowego Warszawianka. Jest to jeden z najpopularniejszych obiektów sportowych stolicy - w którym mieści się jedyny w tej chwili w Warszawie basen olmpijski.

Wawa Wake - Centrum sportów wodnych

Na Jeziorze Lisowskim w Wilanowie działa pierwszy w Warszawie wyciąg do wakeboardingu, zyskującego na popularności sportu wodnego. Na amatorów pływania na desce wakeboardingowej czeka sprzęt, instruktorzy, a także bar, miejsce do odpoczynku i mini plac zabaw dla dzieci.

Walley Towarzystwo Łyżwiarstwa Figurowego

Na polskim rynku działamy już od 1991 roku. Jako pierwsi postawiliśmy na łyżwiarstwo amatorskie i popularyzację tego pięknego sportu wśród Polaków.

URWISKI - przedszkole narciarskie klubu WTS DeSki

URWISKI to przedszkole narciarskie należące do znanego warszawskiego klubu sportowego WTS DeSki. Organizujemy niezapomniane rodzinne wyjazdy narciarskie do Bukowiny Tatrzańskiej. Zapraszamy maluchy już od 4-ego roku życia!

Fundacja Happy Feet

Fundacja taneczna działającą na rzecz dzieci i młodzieży. Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, czy rodzicem szukającym odpowiedniej drogi do rozwoju tanecznego dla swojego dziecka, Happy Feet pomoże w przedstawieniu wszystkich aspektów tańca.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.