konkurs link

newsletter

  • 23.2.2020, Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian
 
 

Akademia Młodego Kolarza

Akademia Młodego Kolarza Akademia Młodego Kolarza

W Poznaniu i jego bliskich okolicach prowadzona jest Akademia Młodego Kolarza, w ramach której odbywają się zajęcia oraz zawody rowerowe dla dzieci w wieku 3-12 lat. Są one częścią innowacyjnego projektu realizowanego przez grupę kolarską ze Środy Wielkopolskiej - Superior MTB Energy Team.

Akademia Młodego Kolarza to pierwsza i obecnie jedna z nielicznych w naszym kraju szkółek rowerowych dla dzieci. Pomysł jej utworzenia zrodził się już w roku 2011 i miał na celu zaktywizowanie dzieci z lokalnego terenu. Projekt zakłada szkolenie sportowe dzieci oraz wychowywanie ich w duchu sportowej rywalizacji już od najmłodszych lat.

Obecną kadrę instruktorską stanowią absolwenci i studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Szeroka gama zainteresowań i umiejętności instruktorów zapewnia ogromny wachlarz ćwiczeń z różnych dyscyplin sportu, które pozwalają na wszechstronną pracę w atrakcyjny sposób. Zajęcia są niezwykle urozmaicone i innowacyjne, oparte na indywidualnym podejściu do każdego z dzieci. Duży nacisk kładzie się na integrację i sportowe wychowanie dzieci poprzez gry i zabawy ruchowe. Zajęcia odbywają się w maksymalnie 15-20 osobowych grupach, podzielonych wiekowo: 3-6 lat, 7-9 lat oraz 10-12 lat. W okresie wiosennym oraz letnim zajęcia organizowane są na rowerach na świeżym powietrzu, m.in. na ternach parków miejskich, terenach leśnych. Zimą prowadzone są na salach sportowych. Obecnie zajęcia odbywają się co tydzień w sobotę w dwóch lokalizacjach: Poznań, godz. 13.00 (Park Cytadela, koło Rosarium), Środa Wielkopolska (Park Łazienki, przy ul. Plantaża).

Wkrótce Akademia poszerzona zostanie o kolejne oddziały. Wszystkie chętne kluby sportowe lub osoby zainteresowane prowadzeniem szkółek rowerowych w swoich miejscowościach zachęcamy do kontaktu z właścicielami Akademii Młodego Kolarza.

Poza zajęciami w ramach Akademii Młodego Kolarza od kwietnia do września dzieci mogą rywalizować w zawodach rowerowych w cyklu pt. Liga Rowerowa. Cykl ten składa się z pięciu edycji. Podczas każdych zawodów dzieci rywalizować będą między sobą w trzech kategoriach wiekowych: 3-6 lat, 7-9 lat oraz 10-12 lat. Poza wyścigami indywidualnymi podczas każdych zawodów odbędą się sztafety drużynowe – szkolne oraz rodzinne, sprinty, a także wyścigi dla rodziców. Każde dziecko, które przystąpi do rywalizacji, będzie zwycięzcą i zostanie nagrodzone pamiątkowym medalem oraz nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. Aby dziecko mogło wystartować w zawodach, wymagana jest zgoda rodzica lub prawnego opiekuna, sprawny rower oraz kask. Udział jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach oraz zawodach. Więcej szczegółów dotyczących Akademii Młodego Kolarza oraz Ligi Rowerowej można znaleźć na stronie internetowej – www.akademiamlodegokolarza.pl

info@akademiamlodegokolarza.pl

Akademia Młodego Kolarza

Opublikowano w: Sportowa Polska

Czytaj także

Wawa Wake - Centrum sportów wodnych

Na Jeziorze Lisowskim w Wilanowie działa pierwszy w Warszawie wyciąg do wakeboardingu, zyskującego na popularności sportu wodnego. Na amatorów pływania na desce wakeboardingowej czeka sprzęt, instruktorzy, a także bar, miejsce do odpoczynku i mini plac zabaw dla dzieci.

Szkoła pływania dla dzieci i niemowląt Aqualandia

Szkoła pływania dla dzieci i niemowląt Aqualandia w Sosnowcu zaprasza rodziców z dziećmi od 3 miesiąca do 6 lat. Szkoła prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych, pod okiem wykwalifikowanych intruktorów. 

Park Trampolin GOjump we Wrocławiu

Wrocław może się już śmiało chwalić, że będzie miał zdecydowanie największy w Polsce i jeden z większych w Europie, park trampolin. GOjump wystartuje już niedługo przy ul. Długosza 59-75. Na 3500 m kw. do dyspozycji będą: największa w Polsce strefa trampolin, ogromny basen z gąbkami, ścieżki trampolinowe i wieża do skoków na pneumatyczną poduchę, rampa do ćwiczenia skoków na snowboardzie, nartach i rowerach oraz strefa fitness. Najlepsi instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo gości, a także nauczą nowych ewolucji akrobatycznych i cyrkowych. Po zabawie będzie można odpocząć w wygodnym barze przy najlepszej kawie w mieście. 

Zajęcia dla dzieci - Projekt Sport

Ruch, rozwój i zabawa - to główna misja warszawskiego Projektu Sport. Celem zajęć jest zbudowanie solidnej podstawy dającej młodemu człowiekowi dobry grunt do podejmowanej wybranej w późniejszym czasie ukierunkowanej aktywności fizycznej. 

Szkoła narciarska Strefa Ruchu

"Strefa Ruchu" jest organizatorem aktywnego wypoczynku dla wszystkich chętnych bez względu na wiek i sprawność ruchową. Szkoła prowadzi narciarskie przedszkole, organizuje zielone szkoły oraz wyjazdy sportowe. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.