konkurs link

newsletter

  • 25.1.2021, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz
 
 

Warsaw Open Jazz Dance Day

Warsaw Open Jazz Dance Day

W marcu zeszłego roku, Paulinka Z. (12lat) zginęła w wypadku drogowym jadąc na turniej tańca. Dzisiaj jej rodzice, ulubiony nauczyciel, taneczna Fundacja Happy Feet oraz Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy organizują ogólnopolski turniej zainspirowany jej osobą.

„09. marca 2013 roku, W miejscowości Studzieniec pod Sierpcem na Mazowszu na drodze krajowej nr 10 Toruń-Warszawa doszło do wypadku busa przewożącego 18 dzieci. Na miejscu zginęła 12-letnia dziewczynka.” – taką informację opublikowały media niecały rok temu. Po tej niesłychanej tragedii grono ludzi połączyło siły by uhonorować kruche życie dziecka.
 
Warsaw Open Jazz Dance Day to wydarzenie taneczne, które wpisze się w regularny kalendarz imprez kulturalnych w Warszawie. Inauguracja cyklicznych turniejów nastąpi 12. kwietnia 2014r. To pierwszy turniej o zasięgu krajowym, organizowany na tak wielką skalę. Na warszawskiej Ochocie spotkają się tancerze z najlepszych klubów tańca w Polsce – wszystko to dzięki wsparciu Polskiej Federacji Tańca, która objęła patronat nad wydarzeniem.
 
 Celem turnieju jest konfrontacja dorobku artystycznego zespołów amatorskiego ruchu tanecznego zrzeszonych w domach kultury oraz szkołach tańca. Popularyzacja tańca jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego i rozwoju fizycznego wśród dzieci i młodzieży, a także integracja tancerzy i trenerów z całego kraju w duchu fair play.
 
Przy realizacji turnieju pomoc zadeklarowali przyjaciele, trenerzy oraz nauczyciele Paulinki.
 
Zapraszamy na to poruszające wydarzenie już 12. kwietnia do warszawskiej hali OSir przy ul. Nowowiejskiej 37b.
 
 
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

Wyjątkowy projekt badawczy #zacznijodlekkiej przeprowadzony wśród polskiej młodzieży

O tym, że sport to zdrowie, nie trzeba nikogo przekonywać. Dowodem na to są regularnie ćwiczące nastolatki z Regionu Centralnego. Ogólnopolski projekt badawczy #zacznijodlekkiej wykazał, że na tle innych rówieśników z kraju, wyróżnia je prawidłowa budowa ciała i wysoka sprawność fizyczna. Okazuje się też, że regularna aktywność sprzyja kształtowaniu tzw. „profilu mistrza” – cech pomagających osiągnąć sukces w życiu.

Dla ciała i ducha – recenzja książki "Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli"

Joanna Jakubik-Hajdukiewicz w niezbyt obszernej książce pt. „Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli” przedstawiła metody pracy z dziećmi za pomocą jogi, zestaw podstawowych asan (pozycji), elementy urozmaicające zajęcia oraz korzyści płynące z ćwiczenia jogi przez dzieci, zarówno w sferze ciała, jak i psychiki.

Rowerowe trendy na 2019 r. Co wybiorą Polacy w nadchodzącym sezonie?

Rower to dla niektórych środek transportu, dla innych sens życia. Bez wątpienia z perspektywy rowerowego siodełka świat staje się zupełnie inny. Po zimowej przerwie rozpoczyna się wyczekiwany przez wielu sezon rowerowy. Stanowi on okazję do zainwestowania w nowy sprzęt, którym będziemy pokonywać długie treningowe trasy, podróżować po malowniczych szlakach turystycznych lub omijać miejskie korki. W związku z tym warto dobrać odpowiedni typ roweru, który sprawdzi się w określonych realiach. Jakie modele rowerów będą najpopularniejsze w nadchodzącym sezonie? Podpowiadają eksperci marki Romet.

Wszyscy jesteśmy kibicami – recenzja książki "Biało-czerwone marzenia"

Mijający rok był dla wszystkich fanów piłki nożnej emocjonujący i bardzo szczęśliwy. Polska reprezentacja awansowała do Mistrzostw Europy 2016 i na przełomie czerwca i lipca wszyscy będą kibicować naszym piłkarzom. Na razie pozostają nam wspomnienia z eliminacji, także takie wydane w formie książkowej.

Recenzja książki „Real. Królewska drużyna”

 
Wydawać by się mogło, że książka o takim tytule to wyłącznie gratka dla miłośników piłki nożnej. Już po pierwszych stronach okazuje się, że nic bardziej mylnego. Bo to i owszem, skarbnica wiedzy o najsłynniejszym klubie piłkarskim na świecie, ale również zbiór ciekawostek, który porwie każdego czytelnika, a nie tylko fana sportu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.