konkurs link

newsletter

  • 15.8.2020, Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
 
 

Bieg dookoła ZOO

24 maja odbędzie się pierwsza edycja Biegu dookoła ZOO w Gdańsku. Organizatorzy przygotowali tysiąc pakietów w biegu głównym na dystansie około 10 km i pięćset w biegach dziecięcych. W najbliższy czwartek, 3 kwietnia o godz. 16:00 ruszają zapisy. 

Bieg Dookoła ZOO to impreza, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem biegaczy. Dotychczas odbyło się pięć edycji tego biegu w Warszawie. Impreza co roku bije rekordy w tempie zapisów. W tym roku 1500 pakietów startowych rozeszło się w 32 minuty. 
 
- Biegacze kochają Bieg dookoła ZOO za oryginalną formułę i rodzinną atmosferę. Rywalizacji sportowej towarzyszy zawsze piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Co ważne wszystkie te atrakcje są dostępne za darmo - mówi Dariusz Pawelec, dyrektor Biegu Dookoła ZOO.
 
Na całym świecie jest zaledwie kilka biegów, których trasa prowadzi przez ogród zoologiczny,  Bieg Dookoła ZOO w Gdańsku jest prawdopodobnie jedynym o charakterze trailowym. 
 
- Można powiedzieć, że gdański Bieg Dookoła ZOO to jedyne w swoim rodzaju biegowe safari - mówi Dariusz Pawelec – Trasa jest zróżnicowana i wymagająca, ale za to prowadzi obok wybiegów wielu dzikich zwierząt. Będziemy przebiegać m.in. obok żyraf, hipopotamów, słoni, kangurów, flamingów, zebr, żubrów, wielbłądów, a nawet tygrysów  - dodaje.
 
Bieg dookoła ZOO odbędzie się 24 maja (sobota). W programie zawodów jest bieg główny na dystansie ok. 10 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 do 1500 m.

Każdy uczestnik Biegu dookoła ZOO otrzyma w ramach pakietu startowego technologiczną koszulkę biegową oraz pamiątkowy medal. W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają także bilet wstępu do ZOO.  

 

 
 
Bieg Dookoła ZOO odbywa się przy wsparciu wsparciu Urzędu Miasta Gdańsk. Partnerami imprezy są firmy Reebok, GO Sport, Magnesia oraz Fit&Easy.
 
Więcej informacji na www.biegzoo.pl  oraz  na https://www.facebook.com/biegzoo
 
 
 
Opublikowano w: Patronaty

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.