konkurs link

newsletter

  • 25.1.2021, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz
 
 

Piraci na Maskarenach - ciekawy projekt podróżniczy

Piraci na Maskarenach to czteromiesięczny rodzinny projekt podróżniczy, którego celem jest poznanie i ukazanie prawdziwego oblicza mieszkańców, kultury i przyrody Mauritiusa, wysp Rodrigues oraz Réunion. Uczestnikami wyprawy są pochodzący z Poznania: Tomasz i Barbara Jaraczewscy z 18-miesięczną córką Zuzią. Wyprawa startuje pod koniec sierpnia 2015, a zakończy się na początku stycznia 2016. 
Głównym celem poznawczym jest wniknięcie, na ile tylko się da, w prawdziwe, tradycyjne życie mieszkańców tych terenów. Zamierzamy aktywnie uczestniczyć w życiu mieszkających na tych wyspach społeczności. Będziemy mieszkać wśród rdzennych mieszkańców wysp, wynajmując u nich pokój, uczestniczyć w najważniejszych dla nich świętach i uroczystościach, podróżować z nimi, podpatrywać ich zwykłą egzystencję, rozmawiać z nimi o codziennym życiu, opowiadać o Polsce, a wędrując po wyspach nie ograniczymy się do miejsc typowo turystycznych, lecz ich piękno będziemy odkrywać przede wszystkim zaglądając w miejsca, które zwykły turysta omija. Chcemy wszystkim unaocznić, że Mauritius, Rodrigues i Réunion to nie tylko rafy koralowe, turkusowe wody oceanu i piaszczyste plaże, lecz również czynny wulkan, wodospady, górskie szczyty, sawanna, las równikowy.
 
Wyprawa pozwoli poznać wyspy archipelagu Maskarenów od innej strony, niż to jest w zwyczaju, czyli z dala od plaż, a skupiając się na autentycznym życiu mieszkających tam ludzi, mieszance kultur oraz niesamowicie różnorodnej i bujnej przyrodzie.
 
Efektem finalnym naszej wyprawy będą artykuły i fotoreportaże w prasie i portalach o tematyce turystycznej. Oprócz tego powstanie filmik-reportaż prezentujący przebieg wyprawy, książka (w formacie pdf) opisująca kuchnię tych wysp wraz z przepisami kulinarnymi oraz książka podróżnicza (gdyż takowej jeszcze nie ma na polskim rynku) ukazująca autentyczne oblicze wysp.
 
Ponadto chcemy zainspirować innych rodziców do odbywania wspólnych podróży z dzieckiem, udowadniając, że tego typu podróżowanie nie jest oznaką egoizmu rodziców, lecz troski o wszechstronny rozwój dziecka.
 
Więcej informacji o naszym projekcie można uzyskać:
- na stronie internetowej wyprawy http://maskareny.com/
- nasza inicjatywa podróżnicza jest również obecna na portalu Polakpotrafi.pl
 
UCZESTNICY WYPRAWY

Piraci na Maskarenach
 
Tomasz - Miłośnik wszelkiego typu peregrynacji po świecie, który najpełniej odpoczywa z dala od zgiełku współczesnego świata. Od ulic wielkich metropolii woli górskie szlaki, ciszę leśnych ścieżek przedkłada ponad rozedrgane centra współczesnych miast, a od kakofonii pojazdów sunących ulicami miast preferuje szum wodospadu gdzieś w nieucywilizowanym rejonie świata. Stanął na szczycie Mont Blanc i Elbrusa, przemierzał bezdroża Mongolii i bezkresne obszary Państwa Środka miejscową koleją, a ostatnio wraz z żoną i córką, odkrywał uroki południowej Tajlandii; Barbara -  Uwielbia poznawać różne kultury, ciekawych ludzi, ich historie i życie, oraz niespiesznie wałęsać się po świecie, najchętniej na własną rękę. Najmilej wspomina dwutygodniową eskapadę na Maderę oraz odkrywanie atrakcji Tajlandii tuk-tukiem i tradycyjnymi, długorufowymi łodziami. Chciałaby zwiedzić cały świat, a jej obecnym największym marzeniem podróżniczym, które nosi w sercu od kilku już lat jest wizyta na wyspach Polinezji Francuskiej; Zuzia - Doskonale czuje się podczas bliższych i dalszych eskapad. Nie przeszkadzają jej upały, uwielbia poznawać nowe otoczenie i zawierać nowe znajomości. To dzięki niej, a zwłaszcza czapce na jej głowie, powstał lejtmotyw naszej eskapady. Jest urodzoną globtoterką, toteż nie dziwi fakt, że wybrała globus jako wróżbę podczas swojej imprezy ukończenia roczku. 

Portal SportowaRodzina.pl objął wyprawę patronatem medialnym.
 
Opublikowano w: Patronaty

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.