konkurs link

newsletter

  • 21.1.2022, Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław
 
 

Polska w atrakcje bogata - propozycje na jesienne wycieczki

Atrakcje Deli Parku koło Poznania Atrakcje Deli Parku koło Poznania
Jesień mamy w tym roku piękną, ciepłą i słoneczną. Warto wykorzystać sprzyjającą aurę na weekendowe wycieczki z dziećmi. Niech radosne odkrywanie świata razem z maluchami przyniesie waszej rodzinie chwile szczęścia i pozytywnie nastroi do zbliżającej się zimy! Oto nasze propozycje na najbliższe weekendy.
Deli Park k. Poznania
 
Znajduje się nieco ponad 20 km od Poznania, jadąc w kierunku Komornik. Jest to ponad 6 hektarów terenu przeznaczonego na rodzinną rozrywkę i wypoczynek, połączone z odkrywaniem świata przyrody. Możecie tam odbyć podróż w czasie i spotkać się z prehistorycznymi zwierzętami, dowiedzieć się co nie co o mamucie, turze czy nosorożcu włochatym. Na ekspozycji „Gigantyczne owady” poznacie chronione gatunki owadów z Wielkopolskiego Parku Narodowego, powiększone do rozmiarów XL. Dzieciom z pewnością spodoba się przyglądnie się z bliska ich szczegółom budowy i poznawanie zwyczajów dzięki ciekawym planszom rozmieszczonym przy każdym z owadów. W Deli Parku odbędziecie także podróż dookoła świata, dzięki Parkowi Miniatur, w którym zgromadzono repliki najsłynniejszych budowli świata, także tych wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Na terenie Parku spotkacie też żywe zwierzęta, takie jak alpaki czy kangurki zgromadzone w Mini ZOO. Na koniec będziecie mogli oddać się intelektualnej rozrywce przy ekranach z interaktywnymi zabawami, eko-zagadkami i łamigłówkami. A może poszalejecie na wielkim placu zabaw? Deli Park zaprasza!
 
Deli Park

Magiczne Ogrody w Janowcu
 
Od października czynne już tylko w weekendy, jednak polecamy to miejsce ze względu na dużą liczbę imprez okolicznościowych organizowanych przez pomysłodawców Ogrodów. Parady, konkursy, goście specjalni… „W pobliżu Janowca nad Wisłą wśród lasów, łąk, lessowych wapiennych wąwozów…” powstał pierwszy w Polsce prawdziwie Magiczny Ogród. Przekraczając jego progi staniecie oko w oko z olbrzymimi gąsienicami, smokami, skrzatami, wróżkami, psotliwymi Mordolami i dzielnymi Krasnoludami. To wszystko w klimacie przepięknego ogrodu, pełnego urokliwych zakątków do wypoczynku lub zabawy. Spotkają Was takie atrakcje, jak wizyta w Domu Czarodzieja, na Marchewkowym polu z warzywami większymi od ludzi, dzieciaki chętnie pobaraszkują na Robankowym Polu pełnym milutkich Robanków, które można łaskotać po brzuszkach, odwiedzicie Bulwiankowe Pole, dacie się przestraszyć bandzie włochatych Mordoli, a także zabawicie się w Wodnym Świecie, czyli sensorycznej przestrzeni wypełnionej urządzeniami pozwalającymi na zabawę z wodą, żwirem i piaskiem. A wszyscy, którzy ukończyli 6 lat będą mogli odwiedzić Mroczysko – to upiorne miejsce, gdzie Czarnoksiężnik Arag został uwięziony w ciele przerażającej bestii i na wieki przykuty do skał we własnej grocie! Kraina baśni i magii stoi przed Wami otworem.

Jesienny spacer po Rybniku

Nie może ominąć Parku Tematycznego nad rzeką Nacyną. Tutaj na powierzchni 2,5 ha, obok rybnickiego kampusu, powstał park z urządzeniami eksperymentalnymi demonstrującymi różne prawa fizyki (urządzenia akustyczne, ruchowe i optyczne), ogrody-kolekcje, place zabaw, boisko wielofunkcyjne i elementy małej architektury, jak mostek oraz parkowe alejki. Do najciekawszych urządzeń Parku należą: telegrafy akustyczne, fletnie, rezonans, kładki, platformy obrotowe, lustra walcowe, tarcze Newtona, kalejdoskop gigant. Możecie zabrać ze sobą koc piknikowy, gdyż trawniki przeznaczone są m.in. do tego celu. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak wielkie znaczenie ma dla dzieci poznawanie świata zmysłami, podawanie im wiedzy na temat praw fizyki poprzez umożliwienie uczestniczenia w doświadczeniach i obserwacjach. Nie bójcie się, że nie będziecie potrafili czegoś dziecku wytłumaczyć – obok każdego urządzenia znajduje się tablica z wyjaśnieniami. W zasadzie tylko bardzo zła pogoda może Wam uniemożliwić dobrą zabawę w Parku Tematycznym w Rybniku!

Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach 
 
Pierwsze wzmianki o wydobywaniu na tych terenach cennego kruszcu pochodzą z początku XVI w., choć wcześniej eksploatowano tutaj rudę ołowiowo-srebrową. Już w okresie międzywojennym kopalnia stała się zabytkową i była udostępniania turystom. Obecnie jest to bardzo ciekawy obiekt do zwiedzania całorocznego. Odbywa się ono w podziemnych korytarzach 40 m pod ziemią, gdzie temperatura przez cały rok wynosi około 10 stopni Celcjusza. Czas wycieczki z przewodnikiem to 90 minut, trasa liczy niecałe 2 km, zalecamy ciepłe ubranie oraz obuwie z płaską podeszwą. Na powierzchni znajduje się jeszcze Skansen Maszyn Parowych z ponad 30 eksponatami. Podróż w głąb Ziemi jest niesłychanie emocjonująca, a dzięki ciekawym opowieściom przewodnika zdobędziecie wiedzę o pracy górnika, zwiedzicie szyby, przejdziecie chodnikami oraz przepłyniecie specjalną trasę łodziami!
 
Kopalnia srebra w Tarnowskich Górach

Artykuł przygotowany przez Portal Turystyki Dziecięcej www.kogis.pl – organizatora obozów letnich i zimowych dla dzieci i młodzieży, internetowa baza miejsc dobrego rodzinnego wypoczynku.
 
Opublikowano w: Gdzie na wypad

Czytaj także

Po prostu Śnieżka - relacja z rodzinnego wypadu

Córcia ma już 7 lat. Postanowiliśmy zatem zdobyć Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy. Wznosi się on na wysokość 1602 m n.p.m. i wygląda trochę jak piramida, która zbudowana jest m.in. z  hornfelsów - pewnego rodzaju skały.

Cieszyn i Czeski Cieszyn: wrażenia osobiste

Cieszyn polecali wszyscy. Słuchałam i czytałam, wchłaniając słowa uznania oraz zachwytu. Nic dziwnego, że ostatecznie postanowiłam nasz Cieszyn odwiedzić i, oczywiście, wyskoczyć  do Czech. Do Czeskiego Cieszyna! Co sądzę o tym zestawie? 

4 rowery, 3 dni, 141 kilometrów – rodzinna wyprawa w okolicach Warszawy

Od kilku lat wyczekiwaliśmy chwili, gdy znów wrzucimy sakwy na bagażniki i ruszymy w drogę. Nim na świecie pojawiły się dzieci, odbyliśmy dwie dziesięciodniowe wyprawy rowerowe – po Gotlandii i Wyspach Allandzkich, podczas każdej pokonując ponad 700 km.

Rodzinna majówka na rowerach – propozycje SportowejRodziny.pl na majowy weekend

Przed nami długi majowy weekend, który warto wykorzystać na rodzinne wycieczki rowerowe. Choć nie uda nam się przedstawić chociażby namiastki z wielu atrakcyjnych rejonów Polski, mamy nadzieję, że wybrane przez nas zestawienie będzie dla was inspiracją i spędzicie majowy weekend aktywnie w gronie rodzinnym.

Wielkopolska, Sudety i Karkonosze dla aktywnych – poleca Kogis.pl

Wybierając się z całą rodziną w te rejony naszego kraju, pierwsze kroki kierujemy do stolicy Wielkopolski.

Komentarze

środa, 16 grudzień 2015 14:07 napisane przez Marta

Co prawda już zima, ale planujemy wybrać się z rodzinką do Leszna, do freefly center polatać trochę w tunelu powietrznym. Dzieciaki już nie mogą się doczekać, ja zresztą też. Pozdrawiam!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.