konkurs link

newsletter

  • 1.11.2020, Imieniny obchodzą: Dziś jest Wszystkich Świętych
 
 

XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy
(Artykuł archiwalny)

XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy
17 sierpnia odbędzie się XI edycja  wrotkarskiego Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy. Rywalizacji  na dystansie maratonu będą towarzyszyć półmaraton oraz wyścig fitness na 10km. Poza sportowymi zmaganiami na uczestników imprezy będą czekać szkółki  wrotkarskie, targi sprzętu wrotkarskiego oraz zbiórka charytatywna. XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy - to największe wrotkarskie zawody w Polsce. Nie tylko  dla Fanów jazdy szybkiej na rolkach, ale także dla tych, którzy  jeżdżą rekreacyjnie oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z małymi kółkami.
 
Tegoroczne zawody na dyst. maratonu będą również Mistrzostwami Polski we wrotkarstwie długodystansowym tj. w jeździe szybkiej na rolkach.

Wzorem roku ub. organizujemy także wyścig na dystansie „Fitness” – 10,7 km, dla tych, którzy nie czują się jeszcze przygotowani do startu na  dystansie maratonu i półmaratonu, ale chcą poczuć dreszczyk emocji związany z rywalizacją.  

Dla najmłodszych przygotowaliśmy zawody na krótkich dystansach w zależności od  wieku. Dla tych, którzy trenują w UKS-ach rywalizacja na dłuższych dystansach. 

W tym roku do Gdańska zjadą Gwiazdy Światowego formatu w jeździe szybkiej na rolkach. Swoją obecność potwierdzili: Ewen Fernandez oraz Guillaume De Mallevoue z Rollerblade Team World Speed , którzy dodatkowo poprowadzą warsztaty z zakresu techniki jazdy szybkiej na rolkach.  Na zaproszenie  firmy Powerslide Polska do Gdańska przyjedzie także  Bart Swings – lider Powerslide Matter Speed Team – obecnie najszybszy zawodnik świata. Zapowiada się ciekawy wyścig na dystansie maratonu.

Dla Fanów urban skatingu mamy także nie lada gratkę –  na zaproszenie Rollerblade Polska do Gdańska zawita Danny Aldridge -  światowej sławy Urbanskater, który poprowadzi warsztaty z jazdy freeskate/urban skating, a także wystartuje na dystansie fitness. 

W programie także szkółka wrotkarska Roll4all, skate park, warsztaty z freestylu, wypożyczalnia rolek,  pokazy Roller Derby oraz targi wrotkarskie, czyli najwięksi i liczący się w Polsce dystrybutorzy sprzętu wrotkarskiego i łyżwiarskiego: Zico Racing, Powerslide,  Rollerblade, Bladeville , Plich Wyścigi, a także producenci strojów sportowych: Martombike oraz marka IDLG. 

Bezpośrednim organizatorem  zawodów jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto. Współorganizatorem zawodów jest Polski Związek Sportów Wrotkarskich. 

Poza zmaganiami wrotkarzy, organizatorzy przygotowali również wiele innych atrakcji. Na Fanów jazdy na rolkach  czekać będzie  EXPO, na którym będzie można zaopatrzyć się między innymi w nowe kółka, łożyska i akcesoria wrotkarskie.  Na osoby, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z rolkami czekać będzie szkółka przygotowana przez firmę ROLL4ALL. W programie przewidziane są zajęcia zarówno  dla dzieci, jak i dorosłych. Dla osób które jeszcze nie posiadają własnego sprzętu, będzie możliwość wypożyczenia rolek. 

Ważną częścią Maratonu Sierpniowego jest akcja „Solidarni dla Was”, w ramach, której zbierane są środki na cele charytatywne. W tym roku celem kwesty będzie wsparcie Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą", która od 21 lat wspiera leczenie i rehabilitacje dzieci z różnego rodzaju przypadłościami, jak porażenie mózgowe, epilepsja czy autyzm.  

 
Program 
17.08.2019. ( sobota) 
8:00 – 14:30 – Biuro Zawodów – rejestracja zawodników  cd. 
9:00 – 9:30 – rozgrzewka dla dzieci  z zawodnikami Powerslide Team Polska 
10:00 – 12:00 – Szkółka wrotkarska Roll4All 
10:00 – 12:00 – Zawody we wrotkarstwie szybkim  dla dzieci 
12:00 – 13:00 – Warsztaty z jazdy szybkiej z Ewanem Fernandezem czołowym zawodnikiem Rollerblade Team World Speed
12:30 – 13:30 – Ceremonia dekoracji dzieci
13:30 – 14:30  - Warsztaty z zawodnikami Powerslide Team Polska 
13:30 – Uroczyste otwarcie zawodów 
14:00 – Start dystans Fitness 
14.30 – 18.30 – Strefa masażu , rolowania i stretchingu dla zawodników
15:15 – Start  główny – MARATON, PÓŁMARATON 
15:00 – 17:00 – Szkółka wrotkarska Roll4All
16:00 – 17.00  -Warsztaty z Dannym Aldridge -  światowej sławy Urbanskaterem – Rollerblade Team World 
17:00 – Spotkanie z zawodnikami Powerslide  - zdjęcia , autografy 
               Spotkanie z zawodnikami Rollerblade Team World Speed  - zdjęcia, autografy  
18.30 – zamknięcie trasy i przywrócenie ruchu drogowego
18:30 – Ceremonia dekoracji – MTG Amber Expo 
20.00 – Zakończenie zawodów

Rejestracja 
Rejestracja odbywa się przez  formularz rejestracyjny na stronie www.maratonsierpniowy.pl pod n/w linkiem :

Opłaty
- zawody dla dzieci  - bezpłatnie, 
- dystans fitness – 20,00 zł 
- maraton, półmaraton: kadeci i kadetki – 50,00 zł , osoby dorosłe 100,00 zł 
- w dniu zawodów wpisowe 200,00 zł 
 
Opublikowano w: Archiwum wydarzeń

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.