konkurs link

newsletter

  • 12.8.2020, Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian
 
 

Zimowy Narodowy, czyli raj dla aktywnych

Zimowy Narodowy Zimowy Narodowy

Jakiś czas temu zastanawialiśmy się, czy kiedyś w Warszawie powstanie kryte rolkowisko. A tu proszę - na początku stycznia z wielką pompą ruszył projekt Zimowy Narodowy, w ramach którego na płycie Stadionu uruchomiono największe w Polsce kryte lodowisko, wydzielone miejsce dla rolkarzy i boiska do badmintona, za to kilka dni później na jednym z parkingów otwarto skatepark. Do 20 lutego wszyscy miłośnicy tych dyscyplin mogą szaleć do woli.

Zimowy Narodowy odwiedziliśmy już dwukrotnie i na pewno wybierzemy się jeszcze nie raz. Bardziej niż lodowisko, na które bilety trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, pociąga nas możliwość jazdy na rolkach. Na łyżwy możemy wybrać się na Stegny czy też na Lodowisko Wilanów, a na rolki w taką pogodę nie ma gdzie.
 

 Zimowy Narodowy
 

Zimowy Narodowy


Na rolkarzy (ale też amatorów hulajogi czy longboarda) czeka wydzielony plac, na którym można jeździć w koło, ale też ćwiczyć tricki czy ustawić slalom.
 

Zimowy Narodowy

Zimowy Narodowy


Miejsca jest całkiem sporo, a zainteresowanych - niewielu. Można też rozpędzić się nieco bardziej i wyjechać na kilkusetmetrowe okrążenie, wiodące fragmentem parkingu.
 

Zimowy Narodowy


Na tych, którzy lubią emocje i niestraszne im siniaki, na parkingu -4 czeka kilkanaście przeszkód w skateparku (można się tam dostać windą). Można tam spotkać miłośników rolek, deskorolki, ale i osoby na hulajnogach.

Zimowy Narodowy

Zimowy Narodowy

 

Zimowy Narodowy

 

Zimowy Narodowy
 

Płyta stadionu jest duża, znalazło się więc także miejsce na wyznaczone boiska do badmintona - z siatkami, rakietkami i lotkami do dyspozycji. A po wysiłku można się posilić lub odpocząć w strefie wypoczynku.
 

Zimowy Narodowy

Zimowy Narodowy

Zimowy Narodowy


Każdy, kto chce wybrać się na Stadion, może kupić bilety (zarówno na lodowisko, inne atrakcje, jak i na parking) on-line - to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Trochę szkoda, że Zimowy Narodowy będzie działał tylko do 20 lutego, bo znów pojawi się dylemat, gdzie wybrać się na rolki. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie działał znacznie dłużej.

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Zimowy Narodowy
godziny otwarcia
g
odziny ślizgawek
t
u kupisz bilety on-line

Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Od kościanych do stalowych - skąd się wzięły łyżwy?

Najstarsze znalezione na świecie łyżwy mają ponad 5 tys. lat. W zależności od regionu były wykonywane z kości bydła domowego, koni, łosi lub reniferów i przywiązywane do stóp rzemieniami. Służyły nie tyle do zabawy co do pokonywania odległości.

Kolekcja HAWKY - z miłości do pasji rowerowej

Marka odzieży rowerowej HAWKYto polska,rodzinna firma, która powstała z zamiłowania do kolarstwa i pasji rowerowej. Właścicielka – Anna Jastrzębska –  mówi, że pomysł na założenie marki z odzieżą sportową wyszedł od jej córki, która często narzekała na brak odpowiedniej odzieży oraz wystarczającej oferty dla dzieci w zakresie strojów sportowych i rowerowych. I tak się zaczęło.Firma na początku specjalizowała się głównie w strojach sportowych dla dzieci. Z czasem na podstawie opinii i pytań klientów zaczęła rozwijać również linię rowerową dla dorosłych.

"Gole wszech czasów" - książka

Kiedy pada gol w wielkim meczu, najwspanialsze zagrania zapisują się w futbolowym wszechczasie, który jest opowieścią. Posłuchajcie opowieści o niesamowitych golach i bohaterach stadionów.

Bezpieczeństwo na stoku – w komiksie

Pruszący za oknami śnieg zachęca do wyjścia na powietrze i wesołej zabawy na śniegu. Wczesna zima to także okazja do przekazania dzieciom wiedzy o tym, jak zdrowo i bezpiecznie przetrwać zimę. Jeśli zatem szukasz odpowiedzi na pytanie: „Jak przygotować dziecko do wyjazdu na narty?”, te wskazówki są dla ciebie!

Reima rzuca wyzwanie dzieciom na całym świecie, by spędziły milion godzin w ruchu.

 Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by każdy młody człowiek spędzał na aktywności ruchowej co najmniej godzinę w ciągu dnia. Badania przeprowadzone w Polsce pokazują, że w tym obszarze mamy spore powody do zmartwienia. Mimo że na tle innych państw europejskich nie wypadamy najgorzej, warto podjąć wszelkie starania, aby poprawić ten stan rzeczy. Wyzwanie zachęcenia jak największej liczby dzieci i ich rodziców do ruchu podjęła fińska marka Reima, która rozpoczęła akcję Kidventure pod hasłem #millionhoursofjoy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.