konkurs link

newsletter

  • 4.3.2021, Imieniny obchodzą: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
 
 

Katarzyna Bachleda-Curuś srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014

Katarzyna Bachleda-Curuś srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014

Zawody drużynowe kobiet w łyżwiarstwie szybkim z pewnością na długo zapadną nam w pamięci. Katarzyna Bachleda-Curuś wraz z koleżankami z drużyny sprawiła wszystkim niesamowitą niespodziankę, zdobywając srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. Ten emocjonujący wyścig z trybun oglądała jej mama, Renata Wójcicka, córeczka Hania i mąż Jakub, którzy mogli wspierać Kasię na miejscu w Soczi dzięki kampanii P&G „Dziękuję Ci, Mamo”.

„Chciałabym żeby to były najlepsze Igrzyska w moim życiu!,” mówiła Katarzyna Bachleda-Curuś przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich. I chyba się udało. Przedwczoraj Kasia i jej koleżanki z drużyny wywalczyły srebrny krążek Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014. W najważniejszych chwilach w jej życiu towarzyszyła jej mama, Renata Wójcicka, która kilka dni temu przyjechała do Soczi w ramach kampanii P&G „Dziękuję Ci, Mamo”, by wspierać i dopingować córkę na miejscu. Co więcej, zabrała ze sobą całą rodzinę Kasi, córeczkę – Hanię i męża – Jakuba, którzy wspólnie zasiedli dziś na trybunach i z całych sił kibicowali panczenistce podczas walki o medale.
 
Pani Renata, zapytana jeszcze przed rozpoczęciem Igrzysk o szansę Kasi na medal, nie chciała zapeszać.  „Trudno wymagać, bo to jest sport i różnie może być, ale nadzieje na pewno są,” – tłumaczyła. Dziś może już świętować razem z córką największy sukces w jej karierze. „Były to dla mnie niesamowite emocje. Nie mogę porównać ich do żadnych innych. Przede wszystkim jednak cieszę się, że marzenia Kasi się spełniają” – dodaje pani Renata. Jak podkreśla sama Kasia, świadomość, że jej rodzina jest w pobliżu, dopinguje ją i mocno trzyma kciuki, dodaje jej skrzydeł.
 
Tegoroczną kampanię P&G „Dziękuję Ci, Mamo” wspierają sportowcy z całego świata.Wśród polskich ambasadorów oprócz Katarzyny Bachledy-Curuś znaleźli się również skoczek narciarski, Maciej Kot oraz narciarka biegowa, Paulina Maciuszek i ich mamy.

Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

IRON DRAGON TRIATHLON 2014

Triathlon to dyscyplina, która z roku na rok zdobywa coraz większą popularność nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Coraz więcej osób, które decydują się na regularne treningi stara się zweryfikować ich efektywność podczas zawodów. Niewątpliwie doskonałą okazją, aby to zrobić będą zawody IRON DRAGON TRIATHLON 2014, które 7 września 2014 odbędą się pod Krakowem na terenach miejscowości Budzyń i Cholerzyn. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie olimpijskim, który wynosi odpowiednio: 1,5km pływanie-40km rower-10km bieganie. Start zawodów będzie miał miejsce dokładnie o godzinie 12:00 na plaży Zalewu na Piaskach.

10 rzeczy, o których pamięta wytrawny turysta

Jak co roku na górskich i okołogórskich szlakach spotkamy wielu turystów. O czym pamiętać, by wypoczynek był przyjemnością? Na co uczulać swoje pociechy, by od najmłodszych lat poznawały najlepsze standardy wędrowania? O tym traktuje nasz miniporadnik.

Prawidłowy styl życia kluczem do zdrowia dzieci i młodzieży – jego podstawą jest aktywność fizyczna

25 i 26 stycznia 2019 r. odbył się IV Narodowy Kongres Żywieniowypodczas którego ogłoszono nową Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży. Zaprezentowane zmiany dotyczą głównie zaleceń związanych z trybem życia, jaki obecnie prowadzą młodzi ludzie. Celem jest walka z nadwagą i otyłością. Ma to nastąpić poprzez promowanie podstawy Piramidy, czyli aktywności fizycznej wraz z innymi elementami stylu życia m.in. odpowiednią ilością snu i ograniczeniem czasu spędzanego przed urządzeniami elektronicznymi. 

RUSZ SIĘ! – inicjatywy pasjonatów wspieranych przez markę Regatta!

Program „RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, które za swój cel mają zachęcać do aktywnego wypoczynku może zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu „RUSZ SIĘ!”: www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta.

Regatta partnerem TPN - kolejny rok współpracy

Marka Regatta po raz kolejny została partnerem Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednego z największych parków narodowych w Polsce i - chyba każdy to przyzna - należącego także do najpiękniejszych. Umowa została przedłużona na 2017 rok.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.