konkurs link

newsletter

  • 9.7.2020, Imieniny obchodzą: Weronika, Hieronim, Zenon
 
 

Warsaw Open Jazz Dance Day

Warsaw Open Jazz Dance Day

W marcu zeszłego roku, Paulinka Z. (12lat) zginęła w wypadku drogowym jadąc na turniej tańca. Dzisiaj jej rodzice, ulubiony nauczyciel, taneczna Fundacja Happy Feet oraz Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy organizują ogólnopolski turniej zainspirowany jej osobą.

„09. marca 2013 roku, W miejscowości Studzieniec pod Sierpcem na Mazowszu na drodze krajowej nr 10 Toruń-Warszawa doszło do wypadku busa przewożącego 18 dzieci. Na miejscu zginęła 12-letnia dziewczynka.” – taką informację opublikowały media niecały rok temu. Po tej niesłychanej tragedii grono ludzi połączyło siły by uhonorować kruche życie dziecka.
 
Warsaw Open Jazz Dance Day to wydarzenie taneczne, które wpisze się w regularny kalendarz imprez kulturalnych w Warszawie. Inauguracja cyklicznych turniejów nastąpi 12. kwietnia 2014r. To pierwszy turniej o zasięgu krajowym, organizowany na tak wielką skalę. Na warszawskiej Ochocie spotkają się tancerze z najlepszych klubów tańca w Polsce – wszystko to dzięki wsparciu Polskiej Federacji Tańca, która objęła patronat nad wydarzeniem.
 
 Celem turnieju jest konfrontacja dorobku artystycznego zespołów amatorskiego ruchu tanecznego zrzeszonych w domach kultury oraz szkołach tańca. Popularyzacja tańca jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego i rozwoju fizycznego wśród dzieci i młodzieży, a także integracja tancerzy i trenerów z całego kraju w duchu fair play.
 
Przy realizacji turnieju pomoc zadeklarowali przyjaciele, trenerzy oraz nauczyciele Paulinki.
 
Zapraszamy na to poruszające wydarzenie już 12. kwietnia do warszawskiej hali OSir przy ul. Nowowiejskiej 37b.
 
 
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

Biegaczu amatorze – badaj się!

W ostatnim czasie coraz więcej osób amatorsko uprawiających sport, szczególnie bieganie, decyduje się na wykonanie badania wydolnościowego, jakim jest ergospirometria. Celem badania jest precyzyjne określenie parametrów treningowych i na ich podstawie zaplanowanie optymalnego treningu. Jednak czy rzeczywiście ergospirometria, dotychczas wykorzystywana przede wszystkim przez profesjonalnych sportowców, jest niezbędna do bezpiecznego uprawiania sportu przez amatorów?

"Messi. Atomowa pchła" - książka

Pchła, Pchełka, Karzeł, Mały, Złoty Chłopczyk… Lista przydomków jest nieskończona. Wszystkie pojawiają się w miejsce nazwiska, które warte jest miliony: Messi. Pomimo ogromnego sukcesu Leo pozostał zwykłym chłopakiem. Takim jak Ty. 

Startują finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Już w najbliższy poniedziałek, 23 marca, ruszają finały wojewódzkie XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Mistrzowie 16 województw zagrają w finale ogólnopolskim, którego stawką jest wyjazd na mecz Reprezentacji Polski. Najlepsze drużyny jubileuszowej edycji Turnieju poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas finałów wojewódzkich poznamy mistrzów w kategorii U-8.

Wyjątkowa książka "AIKIDO nie tylko dla dzieci"

Aikido to japońska sztuka walki, którą może uprawiać każdy! Mia i Enzo – bohaterowie książki – w przyjazny i ciekawy sposób prezentują zasady, elementy techniczne, a także praktyczny i edukacyjny wymiar uprawiania aikido.

Seria GórFanka - wspomnienia alpinistyczne Anny Czerwińskiej

Cykl książek "GórFanka" stara się utrwalić barwne wspomnienia alpinistyczne Anny Czerwińskiej z ponad czterdziestu lat spędzonych w górach. Bogato ilustrowane książki powstały na bazie rozmów z Romanem Gołędowskim (wyd. Annapurna).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.